43
2019
2019-09-05

One i On na Trawniku


W piątek 30 sierpnia dobiegł końca wakacyjny cykl imprez na Trawniku Coolturalnym przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. O godzinie 20:00 na koncercie "Wieczorową porą" zaprezentował się zespół One i On, a następnie kinomani obejrzeli film Davida Cronenberga "Mapy gwiazd", satyrę na hoollywodzką Fabrykę Snów z 2014.

Grupa One i On istnieje od niespełna roku w ramach Koła Muzycznego SOK. Zespół składa się z trzech dziewcząt - gitrzystek: Natalii Głowacz (wokal), Julii Burzyńskiej i Sary Czarneckiej oraz perkusisty Macieja Pogorzelskiego. Piątkowy koncert był trzecim popisem grupy. Wcześniej młodzi wykonawcy coverów muzyki rockowej zaprezentowali się w SOK na Festiwalu "Jesteśmy wolni", gdzie zdobyli wyróżnienie oraz na koncercie podczas zakończenia roku Koła Muzycznego. Niewątpliwie muzyka to ich pasja i zapewne jeszcze o nich usłyszymy. Opiekunem zespołu jest Michał Ostromecki przy współpracy Jana Kalinowskiego.

Po godzinnym koncercie licznie zgromadzeni bywalcy Trawnika Coolturalnego obejrzeli amerykańsko-kanadyjsko- niemiecko-francuski dramat, adaptację jeszcze ostrzejszej ksiażki Bruce’a Wagnera "Dead Stars". Powieść ukazuje całkowity upadek wartości w środowisku filmowym. Bez wątpienia film skłania widza do refleksji nad sensem niemoralnego, zgniłego i depresyjnego świata celebrytów.

Warto dodać, może trochę żartobliwie, że sokołowski pomysł piątkowych wakacyjnych koncertów plenerowych podchwyciło chyba Ministerstwo Kultur i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Otóż już od dwóch lat na dziedzińcu pałacu Potockich czyli siedziby Ministerstwa odbywał się „Dziedziniec Kultury” - wakacyjny projekt Narodowego Centrum Kultury skierowany do warszawiaków i turystów spędzających w Warszawie wakacje. Można tam było wysłuchać koncertów znanych zespołów i obejrzeć filmy. W Sokołowie imprezy na Trawniku odbywają się już od czterech lat.


J.O. 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe