17
2020
2017-03-09

Olimpiada, makijaż i koncert na Dzień Kobiet


W niedzielne popołudnie 5 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbyły się gminne uroczystości z okazji Dnia Kobiet.
Rozpoczęła je Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości, którą przeprowadziły Anna Matyszczak i Joanna Pielech z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego O/Siedlce. Następnie Anna Jurczak, mieszkanka gminy Sterdyń, wykonała wybranej modelce makijaż w wersji wieczorowej, opowiadając przy tym, co należy zrobić, by był on piękny i trwały. Po pokazie uczestnicy uroczystości zgromadzili się w sali widowiskowej GOKiS, gdzie dyrektor Krzysztof Woźniak powitał gości, oficjalnie otworzył spotkanie i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego. Wystąpili Elżbieta Słoniewska, Teresa Bartczak, Tadeusz Zawistowski oraz Jerzy Łaszczuk - soliści Zespołu Wokalnego Złote Lata, działającego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Zaśpiewali oni nieśmiertelne i lubiane przeboje sprzed lat. Na scenie wystąpił również zespół z Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Sterdyni w składzie: Patrycja Piwko, Klaudia Pogorzelska, Julia Chendoszko, Julia Kur oraz Patryk Wilk. Wiele wzruszeń przysporzyła też słuchaczom Agnieszka Wilk, wokalistka o wyjątkowym głosie. Nie zabrakło debiutantów. Katarzyna Wilk ujawniła swój talent wokalny w piosence „Najtrudniejszy pierwszy krok”, natomiast Maria Rytel zagrała na skrzypcach. Prowadzący koncert Amelia Prokopczuk i Piotr Wolski, uczniowie sterdyńskiego gimnazjum, ubogacili swoją konferansjerkę pięknymi okolicznościowymi tekstami. Część artystyczną przygotował Marek Kołodziejski, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni, który również wystąpił jako wokalista.

Po części artystycznej ogłoszono wyniki Olimpiady. Laureatkami zostały: Ewa Prokopczuk z Dzięcioł Dalszych, Elżbieta Romańczuk ze Sterdyni i Anna Kur z Łazówka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowała Grażyna Sikorska, Wójt Gminy Sterdyń. Pani wójt serdecznie podziękowała wszystkim za obecność, za udział w Olimpiadzie oraz wręczyła podziękowania Annie Matyszczak, Joannie Pielech, Annie Jurczak oraz Annie Rogaskiej, które włączyły się w przygotowanie spotkania.

Następnie Tomasz Rostkowski – Zastępca Wójta Gminy Sterdyń, Mieczysław Szymański – Wiceprzewodniczący Rady Gminy oraz Krzysztof Woźniak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni złożyli życzenia przybyłym paniom i wręczyli kwiaty.

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Uroczystościom towarzyszyła wystawa rękodzieła - dekoracji i pamiątek okolicznościowych wykonanych przez Annę Rogaskę.


J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe