42
2019
2011-02-19

Okradł sklep w Ząbkowie, szybko wpadł


Krótko cieszył się zdobytymi w nocy łupami 34-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Już następnego dnia zatrzymali go sokołowscy kryminalni. W samochodzie miał jeszcze niewypakowany towar pochodzący z włamania.

W piątek 18 lutego rano sprzedawczyni sklepu spożywczego w Ząbkowie w gminie Sokołów Podlaski zaalarmowała policję, że ktoś dokonał włamania. Zginął alkohol, papierosy, artykuły spożywcze i chemia gospodarcza, słodycze oraz karty doładowujące. Łączna suma strat sięgała 8 tysięcy złotych.
Policjanci rozpoczęli zabezpieczanie śladów na miejscu oraz szukanie sprawcy włamania. Na podstawie sposobu zachowania sie sprawcy, policjanci wytypowali podejrzewane osoby.  Już około godz. 15. zatrzymali mieszkańca naszego miasta. Mieli ustalenia, że przedmioty skradzione ze sklepu są w jego samochodzie. Mężczyzna był w pracy, natomiast samochód stał na parkingu.
Przypuszczenia się potwierdziły. Cały bagażnik wypełniony był skradzionym towarem. Oprócz tego, pod fotelem kierowcy znajdowała sie reklamówka z białym kombinezonem i białą kominiarka do maskowania się podczas ucieczki.
Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania mężczyzny. Okazało się, że w garażu znajdowały się kolejne trzy kartony ze skradzionym alkoholem.
Mężczyzna został zatrzymany. Do czasu przeprowadzenia niezbędnych czynności będzie przebywał w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Nie można wykluczyć, że dla dobra prowadzonego postępowania, zostanie aresztowany.
TEKST/FOT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODL.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe