17
2020
2017-11-09

Okażmy serce dla harcerza


  Jak już informowaliśmy, 22 listopada 2017 r. o godz. 17.00. w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Koncert Charytatywny „Serce dla Harcerza” PomóżMY wstać MICHAŁOWI. Patronat honorowy nad wydarzeniem przyjęli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Michał Bagiński.

Organizatorem koncertu jest Komitet Społeczny „Serce dla harcerza”, powołany w Sokołowie Podlaskim przez rodzinę, przyjaciół oraz przedstawicieli lokalnej społeczności celu zebrania środków finansowych na leczenie Michała, harcerza poszkodowanego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Komitet dokonał zgłoszenia zbiórki publicznej. Współorganizatorami koncertu są: Hufiec ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka, Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka datków do puszek oraz aukcja przedmiotów podarowanych przez darczyńców.

W czasie aukcji będą licytowane między innymi: obraz podarowany przez ks. bp. Tadeusza Pikusa – Biskupa Drohiczyńskiego, zestaw do parzenia kawy „po bośniacku” przekazany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Bośni i Hercegowinie, pięknie wydane książki o Sokołowie Podlaskim (min. „Dzieje miasta i okolic”, „Sokołowskie Roczniki Historyczne”, „Polska znana i nieznana”) podarowane przez Urząd Miasta Sokołów Podlaski, pióro podarowane przez Marię Koc - Wicemarszałek Senatu RP, rower damski od firmy AXAN SP. ZO.O., piłka z autografem Łukasza Fabijańskiego oraz Mateusza Borka, koszulka z podpisami zawodników Legii Warszawa przekazana przez Fundację Legii Warszawa, reprezentacyjna koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem piłkarza przekazane przez PZPN i OSIR w Sokołowie Podlaskim, piłka z autografami Adama Nawałki i Zbigniewa Bońka podarowana przez OSIR w Sokołowie Podlaskim, zestaw do mini koszykówki z autografem Marcina Gortata, skórzane produkty z limitowanej serii podarowane przez firmę Gino Rossi, koszulka drużyny Ekstraklasy Jagiellonia Białystok z autografami zawodników.

Do akcji dołączyli także ludzie kultury i sztuki, przekazując m. in. płyty, książki z autografami, a także zaproszenia na spektakle teatralne. Wydarzenie wsparła Ewa Chodakowska, Szymon Majewski oraz zespół Enjoy, wspierają lokalni przedsiębiorcy, przekazując gadżety, bony podarunkowe oraz vouchery na świadczone przez siebie usługi. Darczyńcy przekazują biżuterię, obrazy, maskotki oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Organizatorzy zachęcają do przekazywania przedmiotów na aukcję. Można je przekazywać do Kancelarii Ubezpieczeniowo – Finansowej Agnieszki Tomaszewskiej, ul. Szewski Rynek 1 w Sokołowie Podlaskim. Serdecznie zapraszają też do wsparcia akcji poprzez udział w koncercie (bilety – cegiełki wkrótce do nabycia w Sokołowskim Ośrodku Kultury).

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe