17
2020
2018-04-25

Okazali wielkie serca dla Michała


W poniedziałek 16 kwietnia w sali widowiskowej SOK odbył się niezwykły koncert charytatywny "Szara dla Michała", którego organizatorami byli Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury. Artyści, darczyńcy, wolontariusze oraz widzowie okazali wielkie wsparcie wspaniałemu młodemu człowiekowi - Michałowi Wierzbickiemu, który w lipcu 2017 r. uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i dziś wymaga kosztownej rehabilitacji.

Michał to wyjątkowy 25-letni chłopak, który zawsze czerpał z życia pełnymi garściami. Wesoły, uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii. Od najmłodszych lat był harcerzem w hufcu ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim. Jego niesamowity optymizm i charakterystyczny zaraźliwy śmiech spowodowały, że zyskał w szybkim czasie pseudonim "druh Chichot".

Podczas swojej harcerskiej służby, ale także i w życiu prywatnym, ma zawsze otwarte serce dla drugiego człowieka. Jest pomocny, troskliwy i opiekuńczy. Chętnie angażował się w liczne akcje charytatywne. Od wielu lat był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 22 lipca 2017 r. sam potrzebuje wsparcia...

Tego dnia podczas beztroskiej zabawy z dziećmi uległ poważnemu wypadkowi, którego skutkiem było uszkodzenie rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym, a co za tym idzie paraliż kończyn. Wielu z nas w takich sytuacji poddałoby się, odpuściło, ale nie Michał... Dzięki własnemu uporowi i wsparciu wielu cudownych ludzi Michał poddał się rehabilitacji, która sukcesywnie przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Jednak, aby odzyskać sprawność fizyczną i znów stać się samodzielnym kosztowna rehabilitacja musi trwać nadal.

W Sokołowie Podlaskim odbyło się już kilka koncertów charytatywnych, z których dochód został przeznaczony na wsparcie dla Michała. Tym razem podobny koncert postanowiła zorganizować młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Nr. 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, której Michał jest absolwentem.

Oficjalnego otwarcia koncertu dokonali Marcin Celiński, Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz wicedyrektor ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim Jolanta Cudziło-Abramczuk, którzy nie szczędzili ciepłych i szczerych słów o bohaterze wieczoru. Natomiast wszystkim zebranym życzyli udanej zabawy i miłego odbioru.

Następnie głos zabrał Michał Wierzbicki, który powiedział kilka zdań o sobie i historii swojego wypadku. Dziękował za organizacje koncertu oraz wsparcie mu okazane:

- Dzięki takim ludziom jak wy, moje życie staje się z dnia na dzień łatwiejsze. Moja walka staje się prostsza. Mam nadzieję, że niedługo odzyskam sprawność i stanę na nogi. Chciałabym jeszcze móc skorzystać z życia – mówił.

Tego dnia na sokołowskiej scenie zaprezentowali się wokaliści: Kinga Tomczuk i Radosław Świderski oraz grupy i zespoły muzyczne: TROCHĘ JAZZU, SZARA BAND i POWER BOND. Nie zabrakło także iluzjonisty Mateusza Strusia, tegorocznego maturzysty z "Szarej". Widzowie mogli również podziwiać zabawne scenki aktorskie przygotowane przez grupę teatralną SPOSÓB NA TEATR działającej przy ZS Nr 1 oraz niesamowity popis sprawności ich szkolnych kolegów z GRUPY AKROBATYCZNEJ. Swoim występem koncert uświetnili także tancerze z Sokołowskiego Ośrodka Kultury - BLACK CODE DANCE STUDIO.

Koncert poprowadzili Krystyna Romańczuk oraz Jacek Jackowski, nauczyciele ZS Nr 1, obdarzeni talentem konferansjerskim, poczuciem humoru i sceniczną charyzmą.

Z inicjatywą przygotowania takiej imprezy wyszli uczniowie i nauczyciele ZS Nr 1. Szczególnie zaangażowani w akcję byli uczniowie klasy IIIh oraz nauczyciele: Bogusław Kwiatkowski, Mieczysław Bogaj, Justyna Maćkowiak, Marta Stelmach oraz Milena Nowaszewska. Pomysł organizacyjnie wsparł Sokołowski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy objęła wicemarszałek Senatu – Maria Koc. W zbiórkę zaangażowała się cała społeczność ZS Nr1, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy miasta. Wszyscy okazali wielkie serce i hojność.

W krótkim czasie organizatorzy akcji zebrali ponad 50 przedmiotów przeznaczonych na aukcje. Część z nich sprzedano na poniedziałkowym koncercie, pozostałe trafią na internetowe aukcje. Zgromadzeni na koncercie mogli licytować m.in. zdjęcie sztangisty Adriana Zielińskiego, koszulkę AKS Koszalin z podpisem sztangisty Szymona Kołeckiego, koszulkę AKS Koszalin z podpisem wioślarza Adama Korola, koszulkę reprezentacji Polski z podpisami polskich sztangistów, rękawice i koszulkę kierowcy rajdowego Leszka Kuzaja, kartę podarunkową na zabieg kosmetyczny do salonu Shine, dwa pendrivy z krzemieniem oraz komplet pióro i długopis podarowane przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc, kamerę samochodową podarowaną przez firmę Axan, obraz Marka Romaniuka, dwa zestawy kaw, herbat i czekolady od właściciela kawiarni "Esencja", portret Van Gogha malowany węglem, obraz namalowany przez p. Izę Staręgę oraz "zestaw konesera" przekazany przez firmę TOPAZ.

Dzięki staraniom wszystkich wolontariuszy i organizatorów tego dnia udało się zebrać ponad 22 000 zł.

Komitet Organizacyjny Koncertu „SZARA DLA MICHAŁA” składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom i firmom, które wspierały ich działania. Państwa hojność, życzliwość i zaangażowanie przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości, a w szczególności przyniosły wiele radości Michałowi.

Szczególne podziękowania Komitet kieruje do:

Wicemarszałek Senatu Marii Koc, senatora RP Waldemara Kraski, Zbigniewa i Elżbiety Seroczyńskich - Polsero, Zakładów Mięsnych Sokołów S.A., Zbigniewa Paczóskiego - TOPAZ, Agnieszki i Maurycego Rejowskich - Drukarnia Efekt Studio, artystki-malarki Izabeli Staręgi, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy” w Kosowie Lackim, firmy Elmiko s.c., Moniki Skibińskiej – AXAN, Hufca ZHP Sokołów Podlaski, Dariusza Smuniewskiego - DarGAZ, Roberta i Bożeny Soszyńskich - PBS Mrówka, Zofii Murawskiej - Przychodnia Omega, artysty-malarza Marka Romaniuka, Olgi Ratyńskiej, Agnieszki Tomaszewskiej i Małgorzaty Łukasik – Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa, Lidiya Soshynska - Esencja Kawa&Herbata, Amelii Zimy – Salon Kosmetyczny SHINE, Reprezentacji Polski Sztangistów – w szczególności Adriana Zielińskiego i Szymona Kołeckiego, Adama Korola – wioślarza, oraz zespołów, artystów, wykonawców i wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację koncertu „SZARA DLA MICHAŁA”.

Koncert charytatywny "Szara dla Michała" był okazją do dobrej zabawy, śmiechu i radości. Był to także czas wzruszeń i podziękowań. Sokołowianie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca, a wsparcie dla potrzebującego jest dla nich czymś zupełnie naturalnym.

Mamy nadzieję, że datki zebrane podczas licytacji, sprzedaży gadżetów i cegiełek oraz te wrzucone do puszek przyczynią się do sfinansowania dalszej rehabilitacji Michała. Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
 

Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot: K.D., ZS Nr 1

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe