18
2019
2017-04-20

Ogromny sukces w karate nauczycielki z Kosowa


Tegoroczne VI Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio zakończone ogromnym sukcesem nauczycielki Zespołu Szkół w Kosowie Lackim.

15 oraz 16 kwietnia odbywał się kolejny bardzo ważny turniej w karierze pani Marii Jasko - dla nas pani od wychowania fizycznego. Były to Mistrzostwa Świata, w których pani Maria wzięła udział po raz drugi. Swój wyjazd do Japonii poprzedziła kilkunastotygodniowymi i przeogromnie ciężkimi treningami, które odbywały się nawet kilka razy dziennie. Pierwszą walkę odbyła z Mistrzynią Rosji, której się obawiała, jednak walka zakończyła się zwycięstwem Polki i tym samym nasza nauczycielka weszła do strefy medalowej. Kolejne starcie, mimo bardzo dobrej i wyrównanej walki, przegrała ostatecznie zajmując trzecie miejsce.
Jest to największe osiągięcie pani Marii Jasko w dotychczasowej karierze.
Jednak marzenia się spełniają. Wagowe Mistrzostwa Świata kończę z 3 miejscem!!!. (...) Jestem przykładem na to, że w życiu nie należy się poddawać, ale konsekwentnie dążyć do tego o czym się marzy mimo wielu trudności - relacjonuje prosto z Japonii Maria Jasko.
Gratulujemy nauczycielce Zespołu Szkół w Kosowie Lackim i nadal trzymamy za nią kciuki, gdyż już 30 oraz 31 maja odbędą się 31 Wagowe Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji, w których weźmie udział również nasza Mistrzyni.

A jak się już zakończą sportowe rywalizacje w karate, i te na światowym i te na europejskim poziomie, znowu uczniowie z Kosowa i okolic będą mogli uczyć się, nie tylko karate, od prawdziwej Mistrzyni.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe