25
2022
2022-05-31

Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”


W ostatni majowy weekend Sokołów Podlaski stał się miejscem harcerskiej rywalizacji w ramach jednej z tras 45. Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła” organizowanego przez Chorągiew Mazowiecką ZHP.

W dniach 28-29 maja harcerze wzięli udział w trasie integracyjnej pn. „Król Maciuś Pierwszy” przygotowanej przez Hufiec ZHP Sokołów Podlaski.

Bohaterem trasy była jedna z najpiękniejszych postaci wśród polskich pedagogów i pisarzy - Janusz Korczak, który jest również patronem sokołowskiego hufca. Został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ w tym roku przypada 80. rocznica jego śmierci w Obozie Zagłady w Treblince. Uczestnicy wzięli udział w całodziennej grze, a także wędrówce połączonej z zadaniami z zakresu edukacji historycznej oraz technik harcerskich.

Rajd „Wisła” skierowany był do dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Jest to jedna z największych imprez na Mazowszu. Organizatorzy zaplanowali sześć tras, które zostały przygotowane dla uczestników w różnym wieku, stąd też różny poziom ich trudności. Do rywalizacji stanęły zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i starszyzna. Wędrując, nie tylko poznawali piękno rodzimej przyrody, podziwiali królową polskich rzek, ale także wykonywali zadania z zakresu harcerskich specjalności oraz poznawali najważniejsze postacie polskiej historii.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a patronat nad trasą sokołowską - Burmistrz Miasta Bogusław Karakula.

phm. Katarzyna Nawacka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe