6
2020
2018-01-29

Ogień w kominach


Podczas weekendu w naszym powiecie doszło do dwóch pożarów sadzy w przewodach kominowych. Pierwszy miał miejsce w Kosowie Lackim, drugi - w Sokołowie Podlaskim.

W piątek 26 stycznia po godzinie 16.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Nurskiej w Kosowie Lackim. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Kosów Lacki oraz jednostkę JRG Sokołów Podlaski. Po ugaszeniu zarzewia ognia i oczyszczeniu przewodu kominowego, strażacy sprawdzili piec C.O. oraz resztę budynku. Akcja trwała około 2 godziny. Nikt nie odniósł obrażeń.

W niedzielę 28 stycznia około godziny 12.15 sokołowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym przy ul. Wilczyńskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 jednostki straży pożarnej JRG Sokołów Podlaski oraz jednostkę OSP "Cukrownia". Po dotarciu na miejsce okazało się, że zgłoszenie nie dotyczy pożaru poddasza, lecz pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy ugasili ogień i oczyścili komin. Nikt nie odniósł obrażeń.

st. sierż. Dominika Rozbicka
oprac. Katarzyna Dybowska
Fot. KPP w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe