43
2019
2015-10-29

Oficjalne otwarcie nowej przychodni w Sterdyni


Firma Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o.o. coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku usług medycznych w powiecie sokołowskim.
 
Od kilku lat istnieją placówki Centrum w Rozbitym Kamieniu i Bielanach, niespełna miesiąc temu w po gruntownym remoncie uroczyście otwarto przychodnię Ceranowie. W sobotę 10 października odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie nowej przychodni w Sterdyni (ul. Lipowa 1A), która rozpoczęła pracę z dniem 1 sierpnia 2015 roku. Placówka świadczy usługi bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.
Na uroczystość oficjalnego otwarcia bardzo licznie przybyli goście: Senator RP Waldemar Kraska z małżonką, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, Wójt Gminy Nur Jacek Murawski, Wójt Gminy Ceranów Krzysztof Młyński, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, ks. kan. Zbigniew Rycak, proboszcz parafii św. Anny w Sterdyni, dyrektor GOKiS w Sterdyni Marianna Kobylińska i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Anna Tymińska. Prawie w komplecie stawili się radni i sołtysi Gminy Sterdyń. Przybyli  lekarze 
i inni pracownicy  placówek  Centrum w Sterdyni, w Ceranowie i Nurze oraz  liczni goście zaprzyjaźnieni z rodziną p. Śmiejkowskich. Obecni byli wykonawcy przychodni – Alina Kolo, Leszek Czarny i Sławomir Salak oraz pracownicy Biura Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o.o. 
Wszystkich serdecznie powitał Paweł Żuk, Prezes Zarządu firmy, który razem z Łukaszem Śmiejkowski poprowadzili część oficjalną. Obaj podkreślali dobrą wzajemną współpracę. Obiecali, że wysoki standard usług świadczonych przez Centrum będzie utrzymany, a dzięki wspólnie podejmowanym inicjatywom znacząco poprawi się sytuacja zdrowotna społeczności lokalnej. Prezes Żuk zaznaczył, że przychodnia w Sterdyni jest mini-ośrodkiem specjalistyczno-diagnostycznym. 
W przestronnym, wygodnym i nowocześnie wyposażonym budynku przyjmują w ramach medycyny rodzinnej Elżbieta, Jan i Łukasz Śmiejkowscy, jako lekarze pediatrzy Ewa Kraska i Joanna Denisiuk. Dwa razy w miesiącu pacjenci mają zapewnione konsultacje specjalistów – kardiologa (lek. Tomasz Andrzejewski) i ginekologa (lek. Marek Cichowski) oraz wkrótce - neurologa. Dwa razy w tygodniu jest położna. Przychodnia czynna jest codziennie od 8.00 do 18.00, natomiast zgodnie z umowa z NFZ Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna jest świadczona przez SPZOZ w Sokołowie Podlaskim. W placówce realizowane są szczepienia, jest gabinet zabiegowy, punkt pobierania materiałów do badań analitycznych, gabinet USG i RTG. Szczególnie może podobać się zarówno małym pacjentom jak i ich rodzicom część budynku, gdzie przyjmują lekarze pediatrzy.
Prezes poinformował, że spółka posiada zintegrowany system informatyczny, co między innymi ułatwia pacjentowi drogę od lekarza pierwszego kontaktu do specjalisty. Pacjenci mogą korzystać z konsultacji specjalistycznych w poradniach znajdujących się w pięciu placówkach Centrum w Siedlcach.  Prezes Żuk podkreślił również, że celem jego firmy, równie ważnym jak zapewnienie właściwej opieki medycznej jest dalsze pogłębianie świadomości zdrowotnej wśród społeczności lokalnej i wskazanie zasadności wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Wypowiadali się też inni obecni, w tym senator W. Kraska, minister M. Sawicki i wójt G. Sikorska. Po poświęceniu budynku przez ks. Zbigniewa Rycaka goście zwiedzili przychodnię, po czym udali się na obiad do Restauracji Pałacowej w Kosowie Lackim. Tam prezes Paweł Żuk przedstawił podstawowe informacje o firmie, akcentując szczególnie potrzebę dalszych działań w zakresie profilaktyki wśród mieszkańców Gminy Sterdyń.
Jak już informowaliśmy, Centrum Medyczno-Diagnostyczne sp. z o.o. zostało założone w 1998 roku. Obecnie swoją opieką przychodnie Centrum otaczają ponad 70 tysięcy pacjentów w Siedlcach oraz powiatach siedleckim, mińskim, sokołowskim, otwockim, łukowskim, garwolińskim, ostrowskim, gwarantując im opiekę medyczną w ramach kontraktu z NFZ. Poza przychodniami spółka ma swój Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w gminie Wodynie. Firma od lat organizuje zakrojone na szeroką skalę działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia, w tym weekendowe akcje na rzecz zwiększenia świadomości i zachęcenia do wykonywania badań. Wydaje kwartalnik „Zdrowie w Centrum" dedykowany pacjentom przychodni, który w przystępny sposób przybliża tematykę medyczną. Magazyn współtworzą lekarze i personel Centrum MD. Liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane w ogólnopolskich konkursach oraz duża liczba zadowolonych pacjentów są dowodem na wysoki poziom oferowanych usług leczniczych i działań.  Firma jest m. in. zwycięzcą VI edycji konkursu PERŁY MEDYCYNY 2012 w kategorii NIEPUBLICZNE ZAKŁADY LECZNICTWA OTWARTEGO i konkursu „Przedsiębiorca Roku 2012” (organizowanego przez Siedlecką Radę Biznesu); wielokrotnym zdobywcą prestiżowego tytułu GAZELA BIZNESU, (nagroda przyznawana przez magazyn „Puls Biznesu" potwierdza przynależność do grona najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju);  laureatem Konkursu Liderów Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia 2010 w kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka.
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe