32
2019
2019-02-05

Oficjalne otwarcie nowej części Żłobka Miejskiego


31 stycznia 2019 r. był wyjątkowym dniem dla podopiecznych, dyrekcji oraz pracowników Żłobka Miejskiego w Sokołowie Podlaskim. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej części placówki, która została wybudowana i wyposażona dzięki dotacji z rządowego programu MALUCH+.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym przecięciem wstęgi w jednej z nowo powstałych sal. Aktu tego dokonali: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, ks. Sławomir Goworek, Dyrektor Żłobka Miejskiego Beata Nowakowska oraz podopieczni placówki wraz z rodzicami. Następnie ks. Sławomir Goworek poświęcił nowe pomieszczenia.

Dyrektor placówki powitała wszystkich gości: Burmistrza Miasta Bogusława Karakulę, ks. Sławomira Goworka, Wiceburmistrza Miasta Krzysztofa Dąbrowskiego, Sekretarz Miasta Marię Truszkowską, Skarbnik Miasta Grażynę Grądzką, Naczelnika Wydziału Funduszy Dariusza Flisiuka, Naczelnika Wydziału Inwestycji i Dróg Krzysztofa Górala, radnych miejskich oraz pracowników Urzędu Miasta, dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych, Radę Rodziców Żłobka Miejskiego, dyrektor biura senatora RP Waldemara Kraski Joannę Malinowską, wykonawców inwestycji – przedstawicieli firmy UNI-BUD wraz z kierownikiem budowy Mieczysławem Lignowskim oraz Joannę i Jarosława Skolimowskich (BEST), którzy zadbali o wyposażenie nowych sal.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której wystąpiły dzieci ze żłobka oraz absolwenci placówki, obecnie uczęszczający do Miejskiego Przedszkola nr 3.

Żłobek Miejski w Sokołowie Podlaskim funkcjonuje od czterech lat. Na początku istnienia placówki uczęszczało do niej 70 dzieci, których zajęcia odbywały się w trzech oddziałach. Każdego roku zwiększała się liczba dzieci chętnych do dołączenia w szeregi placówki. Władze miejskie oraz dyrekcja żłobka podjęły więc starania o jego rozbudowę. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 1.000.000 zł z rządowego programu MALUCH+. Całość inwestycji wyniosła 1.250.000 zł, a brakującą kwotę pokryto z budżetu miasta. Dzięki takiemu wsparciu udało się wybudować dwie dodatkowe sale wraz z węzłami sanitarnymi i pomieszczeniami towarzyszącymi. Zakupiono wyposażenie do zabaw i wypoczynku. Dzięki inwestycji liczba miejsc w Żłobku Miejskim zwiększyła się do 120. W pięciu oddziałach pracuje dobrze wykwalifikowana kadra: położna, pielęgniarka, 13 opiekunów, personel pomocniczy, administracja, dwie kucharki i jedna pani obsługująca pralnię.

Nowe sale zachwycają swoją kolorystyką, pięknymi zabawkami i bogatym wyposażeniem. Należy tutaj wspomnieć również o przepięknych malowidłach ściennych wykonanych przez jednego z tatusiów – pana Grzegorza Żurowicza.

- To co dzisiaj zobaczyliśmy, utwierdza nas w przekonaniu, że warto inwestować w nasze dzieciaki. Należy zadbać o to, aby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli godne warunki do edukacji - mówił burmistrz Bogusław Karakula.

Na koniec uroczystości wszyscy dyrektorzy sokołowskich placówek oświatowych pogratulowali dyrektor Beacie Nowakowskiej i wręczyli drobne upominki, które dopełnią wyposażenie żłobka.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/229,otwarcie-nowej-czesci-zlobka.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

No nie!. Już do niemowlaków klechę dopuszczają. Rodzice czy wy macie choć trochę oleju w czerepach?. To z naszych podatków burmistrz opłaca kropidło. Po co te święcenia?. Krzywdzicie swoje pociechy.

popo
2019-02-07 14:44:07
Strona 1/1


Dane kontaktowe