18
2019
2018-12-11

Odwiedzili Pałac Paderewskich w Kaliskach


Tegoroczny prezent dla uczniów Zespołu Szkół w Kosowie Lackim bardzo udał się Mikołajowi.
6 grudnia 2018 roku uczniowie spędzili w wyjątkowym miejscu - w wybudowanym w 1904 r. pałacu, który w 1920 roku zakupiła Helena Paderewska, druga żona niezwykle utalentowanego i znanego na całym świecie muzyka Ignacego Jana Paderewskiego - w Pałacu Paderewskich w Kaliskach koło Łochowa.

Ten wyjątkowy obiekt od niedawna jest własnością Samorządu Województwa Mazowieckiego i wykorzystywany jest na potrzeby Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w tym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, przeznaczony na Mazowieckie Centrum Edukacji Ekologicznej im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich.

W zabytkowych murach licealiści z Kosowa i uczniowie kosowskiej szkoły branżowej zwiedzali stałą wystawę multimedialną poświęconą Helenie i Ignacemu Paderewskim. Uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych przybliżających życie i osiągnięcia wyjątkowych właścicieli tego miejsca pt. "Helena i Ignacy Paderewscy - droga do niepodległości, działalność dobroczynna, społeczna i polityczna".

Korzystając z oferty NPK poszerzyli swoją wiedzę na temat zwierząt w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym, ich śladów i tropów.

Ciekawym obiektem był też niedawno odsłonięty pomnik Ojców Niepodległości Polski pochodzących z Mazowsza, pięknie położony w przypałacowym parku.

Pałac Paderewskich to wyjątkowe i piękne miejsce, do tego ciekawe opowieści ludzi z pasją, różnorodna tematyka zajęć - wszystko to sprawiło, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

Pałac w Kaliskach wraz z ofertą edukacyjną NPK - szczerze polecamy.
Info / Fot: Zespół Szkół w Kosowie Lackim
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe