17
2020
2013-03-19

Odpowie za znieważenia policjantów


Za znieważenie policjantów odpowie 20-letni mieszkaniec naszego miasta. W chwili zatrzymania był pijany. W organizmie miał blisko 1,4 promila alkoholu.

18 marca około godz. 1.30 policjanci zostali powiadomieni, że na przejściu dla pieszych leży mężczyzna. Według zgłoszenia mężczyzna został pobity i nie może wstać.

Na miejsce pojechali policjanci. Okazało się, że mężczyzna który leżał był pijany. Początkowo mówił, że został pobity i upadając uderzył się o krawężnik kolanem. Przez to nie mógł wstać. Później kiedy policjanci pomogli mu wstać i zawieźli do szpitala, oznajmił, że nic mu nie jest i tylko tak żartował. Wtedy też zaczął zachowywać się agresywnie i znieważał policjantów.

Agresja była z każdą chwilą coraz większa. Podczas badania mężczyzna zachowywał się arogancko. Badanie lekarskie nie potwierdziło również, aby miał obrażenia, które by mu nie pozwalały chodzić. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że ma w organizmie blisko 1,4 promila.

Z uwagi na takie zachowanie i to już kolejne tej nocy zakłócenie porządku publicznego, mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia.

Po wytrzeźwieniu dowiedział się, że za znieważenie policjantów, będzie czekało go spotkanie z sokołowską Temidą. Za przestępstwo to grozi kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe