17
2020
2012-10-26

„Odpady po nowemu”


„Gmina Sokołów Podlaski – odpady po nowemu” to kampanią, która inicjuje realizację działań zmierzających do regularnego edukowania mieszkańców w zakresie gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki i innych kwestii o niebagatelnym znaczeniu dla ochrony środowiska. - W ramach  realizacji działań informacyjno-edukacyjnych, jak również zmiany systemu gospodarowania odpadami, planowana kampania, z potencjalnie uzyskanym dofinansowaniem, byłaby ukierunkowana na dorosłych mieszkańców Gminy ale także na dzieci i młodzież ze wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy (pięciu przedszkoli, pięciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjów) – mówi wójt gminy Sokołów Marcin Pasik.
Mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi zasadami funkcjonowania systemu zarządzania gospodarką odpadami oraz wymogami prowadzenia efektywnej selektywnej zbiórki odpadów, mając na względzie wyzwania jakie stoją przed wszystkimi gminami w całym kraju.
Będzie ona realizowana w formie dwunastu szkoleń w sołectwach oraz dwunastu godzinnych prelekcji dla dzieci i młodzieży z aktywnymi formami uczestnictwa. Dzieci biorące udział w konkursach zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami. Placówki oświatowe otrzymają tematyczne multimedialne programy edukacyjne jako wsparcie prowadzonego procesu dydaktycznego, zaś każde dziecko otrzyma prócz rzetelnej wiedzy, także zakładkę do książki.
Gmina Sokołów Podlaski  zamierza stosować innowacyjne formy przekazu w postaci profilu na portalu „Zielony Punkt czyste otoczenie”, gdzie w ciągu całego roku będzie można zapoznać się z bieżącą i zawsze aktualną informacją o tym, jak segregować odpady.
LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe