17
2020
2019-01-30

Odkręcił gaz w bloku...


22 stycznia 23-latek odkręcił butlę z gazem w jednym z bloków na sokołowskim osiedlu. Z mieszkań zostało w sumie ewakuowanych 16 osób, w tym troje dzieci i jedna osoba niepełnosprawna. Mężczyzna usłyszał już zarzut i decyzja sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

23-latek odkręcił butlę z gazem w jednym z mieszkań w bloku w Sokołowie Podlaskim. Woń gazu bardzo mocno była wyczuwalna, dlatego podjęto szybką decyzję o ewakuacji mieszkańców budynku, jednocześnie próbując otworzyć mieszkanie mężczyzny, u którego było źródło niebezpieczeństwa. W sumie zostało ewakuowanych 16 osób, w tym troje dzieci i jedna osoba niepełnosprawna.

Po wejściu do mieszkania 23-latka okazało się, że znajdowały się tam dwie butle 11 kg z gazem propan-butan, których zawory były odkręcone. Mężczyzna został obezwładniony i karetką przewieziony do szpitala. Po wywietrzeniu i sprawdzeniu pomieszczeń bloku mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań, a policjanci wykonać czynności procesowe.

Decyzją Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim wobec 23-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Teraz mężczyźnie za stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji materiału łatwopalnego zagrażającemu życiu i zdrowiu wielu osób oraz mienia o wielkich rozmiarach grozi do 8 lat więzienia. 
 
mł. asp. Jakub Więsak
Fot. Krzysztof Kosina 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe