17
2020
2010-12-15

Odebrali dziecko opiekunom


Roczną dziewczynkę, pozostawioną samą w nieogrzewanym domu w Justynowie zastali policjanci podczas kontroli jednej z rodzin.

Do funkcjonariuszy już wcześniej docierały informacje o niewłaściwie sprawowanej opiece rodzicielskiej nad dzieckiem. Od dwóch miesięcy przeprowadzane były kontrole. Dotychczas jednak zaniedbania nie były tak znaczne.
- To co stwierdzili policjanci podczas ubiegłotygodniowej wizyty, było zatrważające. Do miejsca zamieszkania rodziny przyjechali około 9 rano. Drzwi do domu nie były zamknięte. W jednym z pokoi w wózku, spacerówce, spała dziewczynka. Oprócz niej nie było nikogo – relacjonuje Sławomir Tomaszewski, rzecznik prasowy sokołowskiej policji. - Oceniając ślady butów wokół domu, przyprószone śniegiem, można było wnioskować, że nikt nie chodził tu od blisko dwóch godzin. Tyle czasu upłynęło od zakończenia opadów. W domu było chłodno, a w żadnym z piecyków nie palił się ogień. Policjanci postanowili wezwać karetkę, aby dziecko umieścić w szpitalu pod właściwą opieką. Tam też dziecko zostało przewiezione. Lekarze stwierdzili, że jest zdrowe.
Po około 20 minutach pojawił się dziadek dziewczynki. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Po następnych 20 minutach pojawił się ojciec dziewczynki. Ten był trzeźwy. Powiedział, że nie było go w domu tylko 20 minut, bo poszedł po mleko. Nie umiał wytłumaczyć tego, że ślady przed domem są przyprószone śniegiem, który przestał padać znacznie wcześniej. Znaczyło to, że czas kiedy dziecko było pozostawione samo, był wielokrotnie dłuższy od 20 minut.
Podczas kontroli policjanci ujawnili jeszcze wiele innych zaniedbań, których dopuścili się rodzice, sprawujący opiekę nad dzieckiem. Niewykluczone, że przez okres od urodzenia dziecka, nie było ono poddane szczepieniom ochronnym. Matka pozostawiła córkę w lipcu.
W najbliższych dwóch dniach sąd podejmie decyzję co praw rodzicielskich i losów dziecka.
BOŻENA GONTARZ
FOT. ARCHIWUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe