43
2019
2012-11-16

Odblaski dla pieszych


Odblaski, głównie dla osób starszych były rozdawane przed kościołem św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim po Mszy Św. odprawianej za Ojczyznę. To efekt kampanii „Chroń życie załóż odblask’’, mającej poprawić bezpieczeństwo pieszych.
W niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych we wszystkich kościołach diecezji drohiczyńskiej, zainteresowani otrzymali za darmo nowoczesne, widoczne z kilkuset metrów samozaciskowe, odblaskowe opaski i naklejki z logotypami między innymi Policji i św. Krzysztofa.
Największa śmiertelność wśród starszych pieszych jest na Mazowszu. Dlatego ta kampania kierowana jest głównie do osób starszych. To ich ubrania są przeważnie ciemne i w obecnie panujących warunkach pogodowych, praktycznie niewidoczne. To dzięki założonym odblaskom piesi mogą być wcześniej zobaczeni przez kierujących samochodem, a może nawet dzięki temu nie staną się ofiarą wypadku drogowego.
11 listopada, po niedzielnej Mszy Św. odprawianej za Ojczyznę w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, policjanci ruchu drogowego rozdali blisko 2000 odblasków – opasek samozaciskowych i naklejek. Mamy nadzieję, że będą one służyły poprawie widoczności osób starszych, których ubrania przeważnie są w ciemnych kolorach, a tym samym niewidocznych dla kierowców. Mamy nadzieję, że odblaski zostaną należycie wykorzystane. Głównie powinni tego dopilnować krewni osób starszych. Pamiętajmy, że element odblaskowy może nam uratować życie - „Chroń życie załóż odblask’’.

asp.szt. S. Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe