11
2020
2014-01-23

Od czegoś trzeba zacząć


Sokołów Podlaski w końcu doczeka się pełnowymiarowej i profesjonalnej hali sportowej. Powstanie ona przy Zespole Szkół Nr 1.

[...]
- Ta hala jest nam bardzo potrzebna. Niepokoi mnie to, że młodzież z powodu braku profesjonalnych sal może zacząć odchodzić do szkół znajdujących się w innych powiatach. Jako osoba nadzorująca oświatę nie jestem w stanie wyobrazić sobie, aby nasi uczniowie jeździli na zajęcia WF do Kosowa, Bielan czy Sabni - tłumaczy Marta Sosnowska. 
Swojej radości nie kryje także przewodniczący rady Andrzej Minarczuk. Jak mówi, będzie to historyczny moment w naszym powiecie.
Ale niestety, nie wszyscy są zadowoleni...

JEDNA HALA, SZKOŁY DWIE
Pod powiat sokołowski podlega Zespół Szkół Nr 1, a także l Liceum Ogólnokształcące. Obie szkoły ubiegały o nową salę. 
Miesiąc temu na naszych łamach ukazał się tekst o hali w l LO. Zatytułowaliśmy go: "Cóż, trzeba czekać" [...]
Na to wychodzi, że tytuł zatytułowanego przez nas tekstu nadal jest aktualny, bo nowa hala powstanie, ale tylko przy Zespole Szkół Nr 1. Marcin Celiński, dyrektor l LO   musi więc nadal cierpliwie czekać.
[...]
Ale dlaczego hala powstanie właśnie przy ZS Nr 1? - zapytaliśmy o to Martę Sosnowską. Wicestarosta tłumaczy, że od czegoś należy zacząć.
 - Chcielibyśmy wybudować 2 hale, ale nie możemy sobie na to pozwolić. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że hala powstanie przy Zespole Szkół Nr 1 chociażby z tego względu, że do tej szkoły uczęszcza więcej uczniów [...]

BĘDĄ KOLEJNE
[...] miasto również planuje wybudowanie własnej hali. Będzie to inwestycja znacznie kosztowniejsza - za około 16 mln złotych [...]
- Projekt na budowę hali był wykonany pod kątem funduszy unijnych. Wystąpiliśmy o fundusze, ale ich nie dostaliśmy. Miasto samo tego nie udźwignie -  jest to zbyt wysoka kwota - mówi Krzysztof Góral, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg Urzędu Miasta w w Sokołowie Podlaskim . - Musimy czekać. Projekt został przesunięty na kolejne rozdanie środków unijnych.

Cały tekst można przeczytać w wydaniu papierowym.

KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

trzymam kciuki za samorządowców z powiatu i wiem ze hala będzie i wam sie uda projekt zrealizowac bo w powiecie rzadza konkretne osoby czyt.Iwaniuk,Sosnowska,Minarczuk

podlizus
2014-01-31 11:48:03

Tyś to prawdziwy Czesław Czesławie. Grzebyczek czerwony wystaje ci z tylnej kieszeni a białe skarpetki z czarnych lakierków...

:)
2014-01-24 19:58:08

Coś wcześnie z tą kiełbasą wyborczą. Jeszcze nie wybrali firmy do wykonania projektu a już chwalą się nową salą gimnastyczną. Minarczuk i Sosnowska w obietnicach przerośli Tuska.

Czesław
2014-01-24 14:35:37

Brawo Powiat, brawo pomysłodawcy. Trzymam za was kciuki.

widz
2014-01-24 11:20:16
Strona 1/1


Dane kontaktowe