2
2020
2014-04-30

Obronili starostę


Leszek Iwaniuk odetchnął z wielką ulgą. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podzielił zdanie większości radnych i postanowił nie wygaszać staroście mandatu. 

Sprawa odwołania ciągnęła się przeszło 2 miesiące. 26 lutego podczas sesji rady powiatu radni głosowali za odwołaniem starosty, nawet dwukrotnie. Pierwszy wniosek złożyła grupa radnych z opozycji, którzy dopatrzyli się nieprawidłowości w nadzorowaniu sokołowskiego szpitala. O tym jednak wszyscy wiedzieli już od grudnia. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był kolejny wniosek, które złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne.
CBA domagało się odwołania starosty, twierdząc że szef sokołowskiego starostwa złamał prawo, bo zasiadał w radzie nadzorczej Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt SA oraz pełnił jednocześnie funkcję publiczną i funkcję członka zarządu Miejskiego Klubu Sportowego "Podlasie". Za działalność w klubie sportowym starosta nie otrzymywał wynagrodzenia, zaś w Podkarpackim Centrum Hurtowym zarabiał miesięcznie około 2,5 tys. zł. 
 
Starosta od samego początku twierdził, że prawa nie złamał. Powoływał się na pismo prof. Bogusława Szmulika. Wniosek CBA poparł jedynie Marek Ratyński. 4 radnych wstrzymało się od głosu, a 9 było przeciw. Po przegłosowaniu wniosku przez radnych, CBA zwróciło się do wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Wojewoda postanowił jednak nie wygaszać staroście mandatu.
 
- Wysłałem pismo do CBA  w którym informuję iż przyjmuję do wiadomości stanowisko rady powiatu i ze swej strony nie będę w drodze zarządzenia zastępczego wygaszał panu staroście mandatu - poinformował Jacek Kozłowski w poniedziałek, 28 kwietnia.
 
KW

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Szanowni mieszkańcy powiatu.Zapamiętajci tych radnych i tego ze zdjęcia.Niedługo wybory samorządowe.

Alicja
2014-05-05 11:09:11

Żałosne decyzje.Ale sprawą powinien zająć się prokurator.Pana Starosty immunitet nie chroni.

Ewa R.
2014-05-01 18:03:35

Widać gdzie politycy mają prawo....dokładnie tam właśnie tam, zdaje się że wyborców mają dokładnie w tym samym miejscu,mogą się jednak pomylić ich los w naszych rękach a niedługo wybory.

wyborca
2014-05-01 12:50:01

Szkoda, że takimi sprawami nie interesują sie media ogólnokrajowe,wtedy wojewoda działałby zgodnie z prawem,niestety tak się porobiło w tym kraju,że tylko strach przed ujawnieniem kolesiostwa zmusza ludzi do przestrzegania prawa, niestety też na któtko, jak media przestają węszyć wszystko wraca na dawne tory.

Lolek
2014-04-30 22:50:20

To było do przewidzenia,wojewoda z PO,nie odwoła starosty z PSL, nie ważne winny czy nie winny, i to jest właśnie patologia władzy!!!!

sebo
2014-04-30 22:34:54

Po co ustawy skoro wystarczy opinia prof.B.Szmulika. Wojewoda z cześcią koalicjantów z RP sokołowskiego powinien bardziej dokładniej zapoznać się z Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne Dz.U.2006.216.1584 t.j. - Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Kris
2014-04-30 12:20:37
Strona 1/1


Dane kontaktowe