11
2020
2012-12-05

Obradowali radni


W ostatni wtorek zebrali się na kolejnej już sesji radni gminy Sokołów Podlaski. Posiedzenie odbyło się w sali konferencyjnej starostwa, gdyż gmina na razie nie posiada własnej sali.
Tradycyjnie na początku wójt gminy Marcin Pasik przedstawił informację o pracach pomiędzy sesjami. Radni dokonali zmian w budżecie gminy na ten rok oraz wprowadzili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy na lata 2012-2020. Ważnymi uchwałami, którymi zajęli się radni były te dotyczące wysokości stawek podatku od nieruchomości, środków transportowych oraz podatku rolnego. Obniżono ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego z 75,86 zł za 1 q do 55,00 zł za 1 q. Cena jest określana komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres trzech kwartałów 2012 r.  Na bieżący rok była przyjęta przez radę cena 50 zł i była to jedna z najniższych w powiecie.
Radni dokonali zmian w statucie sołectw: Bartosz i Krasnodęby-Rafały. Rada sołecka w pierwszym przypadku będzie liczyć trzech, a w drugim czterech członków. Uchwalono program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 rok.
LK

 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ale fakt jest taki, że to rada głosuje uchwałę podatkową i nie oznacza to, że skoro była jedną z najniższych to należy ją podnosić co rok, bo wszyscy widzą jaka jest sytuacja na roli.

Rolnik
2012-12-06 22:50:29
Strona 1/1


Dane kontaktowe