12
2020
2015-04-17

„Obiecywał, nie dotrzymał” – konferencja polityków PiS


W minionym tygodniu w siedzibie biura senatorskiego Senatora RP Waldemara Kraski odbyła się konferencja prasowa dla lokalnych mediów.

Na spotkanie z dziennikarzami poza senatorem Waldemarem Kraską przybył też poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Tchórzewski. Podobne konferencję są organizowane obecnie w całej Polsce, ponieważ, jak podkreślali obaj politycy PiS, w sprzyjających rządzącemu obozowi i urzędującemu prezydentowi głównych mediach nie ma merytorycznej dyskusji o programach kandydatów, w związku z czym kampania wyborcza straciła swój impet i wyraz. Nie brakuje natomiast personalnych ataków i manipulacji. 

Senator Waldemar Kraska w obszernej wypowiedzi odniósł się do programu Bronisława Komorowskiego, a także omówił niektóre aspekty sytuacji gospodarczej i politycznej naszego kraju. Jak podkreślił, przez 5 lat swoich rządów Bronisław Komorowski nie dotrzymał żadnych obietnic ze swojego programu wyborczego sprzed pięciu lat. Przykład - obiecał współdziałanie z rządem w celu podwyższenia dopłat obszarowych dla rolników z Polski (są trzykrotnie niższe niż dopłaty dla farmerów ze starej UE), nie podjął żadnych działań w tym kierunku. Z powodu mniejszej konkurencyjności polskiego rolnictwa, nasi producenci zapewne stracą też z powodu zniesienia od kwietnia tzw. kwot mlecznych. Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, co skutkuje n.p. odbieraniem rodzicom dzieci bez wyroku sądowego z powodu biedy; nie poparł obywatelskiego projektu w sprawie nauczania historii; nie podjął dialogu w sprawie wysyłania sześciolatków do szkoły (zlekceważono 2 mln podpisów). Senator Kraska przypomniał też, ze rolą prezydenta jest scalanie, a prezydentura Bronisława Komorowskiego temu nie służy.
 
Poseł Krzysztof Tchórzewski na początku odniósł się oskarżeń, że Andrzej Duda obiecuje gruszki na wierzbie. Podkreślał, ze tezy programu wyborczego kandydata PiS pochodzą z programu partii, a część programu została zrealizowana w czasie krótkiego okresu koalicyjnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy to na przykład obniżono o 10 proc. obciążenia związane z ZUS dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników. Prezydent Komorowski w 2010 roku zapowiadał, że nie podwyższy podatków. Natomiast koalicyjne rządy PO-PSL przegłosowały 13 ustaw, co skutkowało podwyżkami różnych podatków i danin. Przykładowo VAT miał wzrosnąć tylko na 2 lata, a podwyższone stawki obowiązują już piąty rok. Podobnie korzystając ze spadku ceny ropy naftowej rząd podniósł akcyzę. Zlikwidowano natomiast ulgi podatkowe – internetową i tzw. budowlaną dla osób fizycznych. Podniesiono wiek emerytalny, co podwyższa i tak ogromne bezrobocie, które skutkuje ciągle wzrastającą emigracją i zapaścią demograficzną. -1 bilion złotych podarowaliśmy Zachodowi, dając wykształconych młodych ludzi- stwierdził poseł Tchórzewski, powołując się na słowa premiera Camerona. 
 
Na konferencji poruszone też zostały inne problemy. Więcej na ten temat w najbliższym numerze Wieści Sokołowskich. 

J.O.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

No właśnie jak ta trzecia połowa

obserwator
2015-04-21 15:28:33

Oj gadziki, gadziki. Ofermy oferm. A jak dru-trzecia połowa?.

pilo
2015-04-18 16:34:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe