17
2020
2018-11-14

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w Sterdyni


W dniu 11 listopada br. w Sterdyni odbyły się Gminne Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Sterdyni.

Po mszy św. wszyscy zebrani udali się pod obelisk poświęcony żołnierzom AK, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty. W imieniu samorządu gminy Sterdyń wiązankę złożyli Przewodniczący Rady Gminy Sterdyń – Kazimierz Pawluczak, Wójt Gminy Sterdyń – Grażyna Sikorska, Z-ca Wójta Gminy – Tomasz Rostkowski.

Następnie odbył się przemarsz ulicami Sterdyni w asyście Orkiestry Dętej OSP w Sterdyni na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Tam nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i odegranie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ulicami Sterdyni odbył się IX Bieg Niepodległości, w którym wystartowały licznie przybyłe dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Sterdyń.

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się część artystyczna. Pani Wójt Gminy przywitała obecnych na uroczystości oraz przybyłych gości m. in. Przewodniczącego Rady Gminy – Kazimierza Pawluczaka, Z-cę Wójta Gminy – Tomasza Rostkowskiego, Kierownika Posterunku Policji w Sterdyni - Sławomira Skomoruchę, Dyrektora Zespołu Szkół – Bogumiłę Steć, Z-cę Dyrektora Zespołu Szkół w Sterdyni – Iwonę Ferenc, Dyrektora GOKiS i zarazem współorganizatora uroczystości – Annę Kur, obecnych i przyszłych Radnych gminy Sterdyń, sołtysów gminy, przybyłe na uroczystość licznie poczty sztandarowe OSP z terenu gminy oraz poczty sztandarowe szkół i harcerzy.

O godz. 12.00 w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!” odśpiewany został hymn Polski.

Oprawę artystyczną zapewniły dzieci ze szkół w Sterdyni i Łazowie oraz zespół Chłopcy z Bandu, który zagrał koncert pt. „O Radosna Niepodległości!”.

Dla wszystkich uczestników serwowana była gorąca grochówka, przygotowana przez pracowników Zespołu Szkół w Sterdyni.
Info / Fot. UG Sterdyń 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe