11
2020
2018-11-05

„O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości” – finał


W dniach 26-28 października (piątek-niedziela) w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się Finał Ogólnopolskiego Przeglądu Festiwalowego „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”.

Jury w składzie: Barbara Żarnowiecka, Urszula Chruściel, dr Hubert Niewiadomski po przesłuchaniach wykonawców zakwalifikowanych do finału przyznało tytuł LAUREATA FESTIWALU dwudziestu podmiotom muzycznym. Wśród nich - Chórowi Gminy Bielany złożonemu z uczniów kl. I – III ZO w Bielanach i ZO w Rozbitym Kam. (op. Dominik Grzyb). Ponadto wśród wyróżnionych znalazły się trzy grupy z powiatu sokołowskiego: Zespół PODLEJ KAKTUSA z SOK (op. Michał Ostromecki), Chór ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach (op. Dominik Grzyb), Zespół The Rolnik Stones & Sąlepsi z ZS CKR im. Wł. S. Reymonta w Sokołowie Podlaskim i Sokołowskiego Ośrodka Kultury (op. Michał Ostromecki). Laureaci w niedzielny wieczór 28 października wystąpili w Koncercie galowym.

Przegląd był częścią Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni”. W ramach wydarzenia odbywały się koncerty, warsztaty, wystawy, interdyscyplinarne widowisko taneczne „Polskie DNA – wolność tańcem malowana”, lekcje mistrzowskie, wykłady historyczne. Zgodnie z zamierzeniami organizatorów, Festiwal włączył mieszkańców 11 gmin z 4 województw do aktywnego i radosnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie 6 miesięcy miało miejsce ponad 140 różnorodnych działań skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin, dorosłych i seniorów.

Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach (Lider) wraz z Partnerami: ośrodkami kultury w Kraśniku, Garwolinie, Kałuszynie, Mrozach, Rybniku-Niewiadomiu, Mińsku Mazowieckim, Choroszczy, Mordach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Węgrowskim Ośrodkiem Kultury oraz Agencją Rozwoju Miasta Siedlce, Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, UPH w Siedlcach. Koordynatorami Festiwalu byli: Krzysztof Grzegorz Boruta – z-ca dyrektora MOK w Siedlcach i Emilia Krzyżanowska – dyrektor Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro.

J.O. 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe