17
2020
2014-10-21

O władzy, wiatrakach i embargu


- Obecna władza ubabrana jest po same uszy! Potrzebna jest zmiana - podkreślał europoseł Janusz Wojciechowski na spotkaniu z mieszkańcami Kosowa Lackiego i Repek.

Europoseł, na zaproszenie senatora Waldemara Kraski, przyjechał do powiatu sokołowskiego w poprzedni wtorek (14 października). Najpierw odbyło się spotkanie w Repkach, później w Kosowie Lackim. W obydwu spotkaniach uczestniczyła licznie zgromadzona publiczność. 
 
"POTRZEBNA JEST ZMIANA!"
Janusz Wojciechowski rozpoczął spotkanie od byłego premiera Donalda Tuska, który objął funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, tym samym kończąc pracę jako premier.
 
- Szef 40- milionowego państwa, mówiąc wprost, uciekł od nas. Co prawda objął ważną funkcję, ale nie wynika z niej żadna władza; jest to jedynie przewodnictwo w obradach. Gdyby była to ważna funkcja ubiegaliby o nią: Angela Merkel, David Cameron lub Matteo Renzi. Ale żaden z tych polityków nawet o tym nie pomyślał, aby objąć tę funkcję. A wszyscy mówią, że Platforma odniosła wielki sukces. Wkróce sprawdzimy ten sukces. Jarosław Kaczyński (prezes PiS - red.) wysłał do Donalda Tuska list w którym prosi o załatwienie dwóch spraw: rekompensaty za embargo dla rolników oraz umorzenie kar za przekroczenie kwot mlecznych. Były premier może się teraz wykazać - mówił Janusz Wojciechowski.
 
W swoim wystąpieniu nieprzychylnie odniósł się do obecnej władzy. - Z tą władzą niczego nie zrobimy. Obecna władza ubabrana jest po same uszy. Ta władza marnuje nasz dorobek. Potrzebna jest zmiana. My chcemy zmienić przede wszystkim 3 sprawy: powrócić do dawnego wieku emerytalnego, przywrócić 8-klasową szkołę podstawową i służbę zdrowia opłacać z budżetu. Nie może być przecież tak, że szpitale najpierw liczą, a dopiero potem leczą - mówił.
 
Europoseł przypomniał także, że wpływy podatkowe w ostatnim czasie zmniejszyły się o 8 mld. Dlaczego tak się dzieje?
- Dlatego, że ktoś nie płaci podatków. A kto? Banki i wielkie sieci handlowe. Pod naszymi rządami te miliony na pewno nie będą nigdzie wypływać - przekonywał mieszkańców.

WIATRAKI I EMBARGO
- U nas, w Buczynie w odległości 400 metrów od zabudowań chcą postawić 5 wiatraków. Tak nie powinno być - alarmował mieszkaniec uczestniczący w spotkaniu. 
 
Janusz Wojciechowski tłumaczył: - PiS w zeszłym roku wniósł projekt ustawy, aby wiatraki były stawiane nie bliżej niż 3 km od zabudowań. Niestety, ta ustawa jest prokowana przez PO, a także PSL. Często jeżdżę przez Niemcy i tam nie ma żadnych wiatraków blisko zabudowań. U nas, niestety, nie ma normy odnośnie tej odległości. 

Ciąg dalszy w jutrzejszym papierowym numerze.

KW

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Proszę wytłumaczcie mi w czym szkodzi wiatrak? Czyż to nie tylko układy partyjne? Jednym udało się wybudować wiatrownie to inni pozazdroszczą wciskając ciemnym biednym ludziom żeby protesty organizowali. Czemu walczycie z wiatrakami? A może ktoś jeszcze pamięta czasy kiedy stawiali słupy z prądem? - też były protesty, że to szkodzi, wywalali słupy i nie chcieli żadnego prądu! Ludzie budujecie domy blisko hałaśliwych dróg i to ma być ok? Słupy elektryczne są blisko domów i to też jest ok? Czy przypadkiem ktoś nie sieje propagandy antywiatrakowej?

ciemno
2014-10-27 14:20:45

Wyrzucanie pieniędzy w błoto! Na budowę hali sportowej w najlepszej szkole w powiecie to brak pieniędzy. O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Nadeszła już pora na zmiany. Ludzie nie dajcie się znowu oszukać!

Piotr K.
2014-10-26 23:33:03

Co ten PIS zrobił ci złego ,że tak się bulwersujesz?

Abrakadabra
2014-10-26 18:41:08

czemu ta władza nie poda go do sądu przecież ten ćwok ich publicznie obraża w stylu wściekłych z pisu

Nie władza
2014-10-26 06:54:35

Kto będzie pracował na nasze emerytury?Odpowiedź jest prosta;ludzie z Nepalu,Pakistanu,Indii,Mołdawii,Ukrainy,Azerbejdżanu itp... . Proszę jedźcie sobie na zachód europy i zobaczycie sobie ile jest cudzoziemców,a zwłaszcza polaków pracujących na ich emerytury.Popatrzcie w Morszkowie w Realu;to są początki

g
2014-10-25 09:33:36

Prawdziwy bebek z ciebie. Emeryci pójda z pocałowaniem w rękę za te 800 zł /do zusu odprowadzali też marne grosze jako składki- bo jakie mieli pensje?/, natomiast na przyszłych emerytów będa pracować ludzie którzy biora wynagrodzenie po 15tys na głowę albo nawet tą minimalną dwa razy większą niż wypracowana przez emerytów o których tak sie martwisz. Weź kalkulator do ręki i przelicz to sobie i nie pisz głupot.

Latoszek
2014-10-22 21:27:12

"powrócić do dawnego wieku emerytalnego"/Rozumiem ,że PiS chce obniżyć wiek emerytalny."Bardzo dobry pomysł" !Super po prostu, a szczególnie w okresie kiedy demografia leci i będzie lecieć (w najbliższych dziesięcioleciach) na łeb na szyję.GUS dziś podał ,że w 2050 będzie nas Polaków ok 35 mln .Coś mi się zdaje,że PiS jest w stanie obiecać każdą głupotę ,żeby tylko dorwać się do władzy i konfitur . Pytanie :Kto będzie pracował na te emerytury ?

bebek
2014-10-21 23:15:47

ten rozwalający mleczarnie to farbowany pisowiec, bo na pewno nie z przekonania, że też nikt mu tego w oczy nie powiedział

Kac wawa
2014-10-21 22:18:22

Owszem, pierwszy rząd był pusty, ale proszę uwierzyć - ludzi było sporo.

Redakcja
2014-10-21 21:15:15

"W obydwu spotkaniach uczestniczyła licznie zgromadzona publiczność" - czy to te tłumy duchów widoczne-niewidoczne na zdjęciu?????????????? ha,ha,ha

ślepy
2014-10-21 20:35:48

Ja się pytam:Kto doprowadził do bankructwa a potem sprzedał OSM Sokołów Podl.(mleczarnię)?Nie trzeba daleko szukać ,wystarczy popatrzeć w swoim rejonie do czego są zdolni ludzie z PiS-u.Po co on tu jeszcze przyjeżdża.Dobry w gadaniu,nic po za tym.

g
2014-10-21 18:27:05

Jak rządziliści też budowano wiatraki teraz jesteście bardzo mądrzy ale do czasu, nie daj Boże żebyście dorwali się do władzy zapomnisz mądra chorągiewko o wszystkim i zaczniecie budzić ludzi o 6 rano

nie pisoska m...a
2014-10-21 11:30:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe