32
2019
2019-02-12

O wielkim artyście słów kilka...


W czwartek 7 lutego 2019 r. w Galerii DOM odbył się kolejny wykład dla słuchaczy Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prelekcję pt. „Charles Aznavour – artysta globalny” wygłosił muzykolog Igor Pogorzelski.

Charles Aznavour, a właściwie Szahnur Waghinak Aznawurian urodził się 22 maja 1924 r. w Paryżu. Był francuskim kompozytorem, piosenkarzem, reżyserem i aktorem filmowym ormiańskiego pochodzenia. Obdarzony charakterystycznym głosem stał się w drugiej połowie XX w. jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej. Artysta skomponował około 1000 piosenek w różnych językach m.in. po angielsku, po włosku, po hiszpańsku i po niemiecku. Sprzedał ponad 200 milionów płyt na całym świecie i wystąpił w ponad 60 filmach. Bywał nazywany francuskim Frankiem Sinatrą.

Podczas czwartkowego wykładu słuchacze mieli okazję poznać życiorys Charlesa Aznavoura, ciekawostki z jego życia prywatnego oraz ścieżkę kariery. Barwna opowieść Igora Pogorzelskiego przeniosła publiczność w czasy najpopularniejszych koncertów i festiwali lat 60., 70., 80., 90. i 2000. Wykład uatrakcyjniły wyświetlone fragmenty filmów z udziałem artysty i odtworzone utwory muzyczne.

Katarzyna Dybowska 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe