17
2020
2021-02-09

O Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka


Niesamowitą przygodę przeżyli podopieczni Akademii Piłkarskiej z rocznika 2010, którzy po zwycięstwie w swoich rozgrywkach ligowych OZPN Siedlce i pokonaniu w meczu barażowym drużyny UKS Piątka Mińsk wystąpili w Finale Mazowieckim.

W sobotę 30 stycznia 2021 roku spotkali się w Warce z Mistrzami pozostałych okręgów województwa mazowieckiego, aby walczyć o udział w Mistrzostwach Polski (awansował zwycięzca turnieju).

W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy pewnie ograli Koronę Ostrołęka 2:0 po bramkach Macieja Nowaka i Krystiana Jenerałka. Kolejny przeciwnik to KS Warka - gospodarz Turnieju, zwycięzca rozgrywek w okręgu radomskim  i ponowne zwycięstwo 2:0 po bramkach Marcina Leśki i Krystiana Jenerałka.

Trzecie spotkanie z Talentem Warszawa, niestety przegrane po pechowej utracie bramki na 3s przed końcem spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 0:1. W ostatnim spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z faworytem Turnieju i uznaną marką, jakim jest ZNICZ PRUSZKÓW. Po najlepszym meczu w całych zmaganiach i otwartej dobrej grze, po bramkach Marcina Leśko i Maćka Nowaka przegrana 2:4. Ostatecznie Akademia Piłkarska uplasowała się na III miejscu na Mazowszu za plecami Znicza Pruszków i Talentu Warszawa.

To ogromny SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW I TRENERÓW, który pokazuje, iż nawet mały ośrodek szkoleniowy przy dobrej i systematycznej pracy ma szansę na rywalizację sportową, a młodzi piłkarze nie odstają piłkarsko od najlepszych zawodników. Poparte jest to oczywiście zaufaniem Rodziców, systematyczną pracą tych młodych chłopców, którzy trenują po 5-6 razy w tygodniu, a przez ostatni tydzień ferii w 5 dni odbyli 13 jednostek treningowych.

Trenerami rocznika 2010 są Robert Parzonka i Maciej Florczuk, Kierownikiem Zespołu Marek Leśko a PARTNERAMI firmy GYMTECLABS oraz POLSERO.


J. N.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe