17
2020
2013-12-11

O psychologach, egzaminach i sześciolatkach w szkole...


Takie sprawy w temacie oświaty poruszono w Urzędzie Miasta w poprzedni piątek - podczas  sesji Rady Miasta.

Radna Teresa Wrzosek zwróciła uwagę na problem jakim jest brak psychologów w szkołach podstawowych, którzy jej zdaniem są tam bardzo potrzebni. Pytała, czy w przyszłym roku byłaby możliwość zatrudnienia przynajmniej na część etatu specjalistów w szkołach podstawowych na terenie miasta. Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych mówił, że temat był analizowany w zeszłym roku i po wielu dyskusjach ustalono, aby psycholodzy zostali zatrudnieni przede wszystkich w gimnazjach - ze względu na trudny wiek uczniów. A co z psychologami w szkole podstawowej? - Niewykluczone, że powrócimy do tego tematu - tymi słowami naczelnik pokrzepił radną.

W trakcie sesji poruszono także temat wyników egzaminów szóstoklasistów i uczniów trzecich klas gimnazjum w szkołach na terenie miasta. Szóstoklasiści wypadli podobnie jak w latach ubiegłych, gimnazjaliści słabiej. Przy omawianiu wyników naczelnik wspomniał, że większa ilość nauczycieli (aż 93%) posiada wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym. Radna Teresa Wrzosek odniosła się do słów naczelnika. - Skoro mamy dobrych nauczycieli i dobrze zorganizowane kształcenie, dlaczego zatem te wyniki nie są aż takie zadowalające?  - pytała radna. 
Na te pytanie odpowiedzmy sobie sami. Czy nauczyciele nie umieją przekazać wiedzy, czy może uczniowie są bardzo leniwi...? A może poziom egzaminów z roku na rok jest coraz wyższy?

W temacie oświaty głos zabrał także Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Hardej, który pytał burmistrza jak sokołowskie szkoły przygotowane są na przyjęcie sześciolatków. Burmistrz odpowiedział krótko, aczkolwiek treściwie. - Myślę, że dobrze. Miejsca są, więc nie powinno być żadnych problemów. Damy radę - mówi optymistycznie Bogusław Karakula

KW
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

byłam w poradni-porażka - strata czasu na opinię psychologa i pedagoga czekałam 2 mc.,gdy zadzwonili że jest gotowaj nie była już potrzebna

mama
2014-01-23 21:02:54

Pani T. niech zajmie się swoją poradnią a raczej paniami, które tam siedzą. Bo to jest istna porażka co te panie wyczyniają, nie polecam! Strata czasu w tej poradni śmiesznej. I niech ta pani spojrzy na psychologa w swojej poradni, który jest niedouczony i wystawia błędne diagnozy, o pedagogu nie wspominając.

...
2013-12-22 23:25:02

"Damy radę - mówi optymistycznie Bogusław Karakula." Moooooowa!!! Kto da radę jak nie nasz burmistrz?

Uff
2013-12-16 14:51:36

"Na te pytanie" Na TO pytanie...

uff
2013-12-16 14:50:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe