11
2020
2010-12-28

O przedszkolach i inwestycjach


Na grudniowej sesji Rady Miejskiej Sokołowa Podlaskiego radni podjęli m.in. uchwałę o przekształceniach przedszkoli w jednostki budżetowe.

Rada Miejska Sokołowa Podlaskiego przyjęła uchwałę o likwidacji przedszkoli jako zakładów budżetowych i przekształceniu ich w jednostki budżetowe. - Na pewno nie jest to prywatyzacja tych placówek, tylko zwykłe przekształcenie. Nie planujemy prywatyzacji przedszkoli. Przez ostatnie lata miasto sporo w nie zainwestowało i naprawdę mają one bardzo wysoki poziom dydaktyczny -  podkreślił burmistrz Bogusław Karakula.
- Takiego przekształcenia wymagają od nas nowe przepisy, które wchodzą w życie od stycznia. Na zmiany mamy czas do końca roku – tłumaczył z kolei radca prawny Urzędu Miasta Stanisław Cieciera. - Jedynym zakładem budżetowym, jaki pozostanie na terenie miasta, jest Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jednak zakres działań, jakie wykonuje OSIR, pozwala mu pozostawać nadal zakładem budżetowym. Możliwe, że do nazwy ośrodka trzeba będzie jedynie dodać słowo „samorządowy” i dokonać drobnych zmian w statucie.

Obejrzeć na miejscu
Na sesji radna Krystyna Matysiak zaproponowała, by radni osobiście obejrzeli miejsca, w których są planowane przyszłoroczne inwestycje. – W terenie najlepiej sprawdzimy, jak to wszystko wygląda, zanim podejmiemy decyzje w sprawie przyszłorocznego budżetu – wyjaśniła. Pomysł wywołał dyskusję. Padła propozycja – by tego typu „wyjazdowe” posiedzenia zorganizować w ramach poszczególnych komisji stałych. Tu jednak okazało się, że większość radnych pracuje w dwóch komisjach, wyjazdy więc by się dublowały. Dyskusję zakończył przewodniczący Waldemar Hardej. – Wezmę pomysł pani radnej pod uwagę, zobaczymy co da się w tej sprawie zrobić – zapewnił.

Potrzebna dodatkowa furtka
Radny Roman Brochocki pytał burmistrza o możliwości wykonania dodatkowej furtki na cmentarz przy ul. Chopina - umożliwiającej wejście od strony ulicy Cmentarnej. - Teraz ludzie muszą nadkładać drogi, żeby z ulicy Cmentarnej – która przecież graniczy z nekropolią – dostać się na teren cmentarza. Jest takie miejsce w parkanie od ul. Cmentarnej, gdzie dałoby się zrobić dodatkowe wejście – zaznaczył radny.
- Wiem, że taki problem istnieje. Sam nie raz widziałem, jak młodsi ludzie, żeby skrócić sobie drogę po prostu przeskakują przez ogrodzenie – przyznał burmistrz Bogusław Karakula. – Administratorem cmentarza jest jednak parafia konkatedralna i tam trzeba się zwrócić z tą sprawą. Ze strony miasta nie będzie żadnych przeszkód – mówił burmistrz.
INFO/FOT. BG

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe