2
2020
2016-02-11

O problemach rolników


W poprzednim tygodniu członkowie Polskiego Związku Zawodowego Rolników spotkali się z posłem Krzysztofem Głuchowskim (PiS) i wiceministrem rolnictwa Jackiem Boguckim. 

W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, m.in. ks. Józef Poskrobko oraz członkowie związku z jego władzami na czele. Aktywny udział w spotkaniu brał wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.
 
- Przyjechałem do państwa prosto ze spotkania z Krajowym Związkiem  Spółdzielni Mleczarskich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich mleczarni w Polsce. Rozmawialiśmy o sytuacji na rynku mleka i przetworów mlecznych. Sytuacja jest trudna, nawet bardzo trudna, ale zdajemy sobie z tego sprawę - mówił Jacek Bogucki. 
 
Zadeklarował, że obecny rząd powoli będzie to zmieniał.  
 
- Chcemy, aby rolnikom żyło się lepiej i będziemy nad tym pracować. Bo prawda jest taka, że rolnicy są wręcz w tragicznej sytuacji. Podczas zeszłorocznych protestów pojawiły się uwagi, że skoro rolnicy mają kosztowne traktory, ich sytuacja pewnie jest dobra. Należy jednak pamiętać, że większość tych traktorów zostało wziętych na kredyt. A kredy trzeba spłacać... 

Nie zabrakło także rozmów na temat zeszłorocznej suszy i afrykańskiego pomoru świń.
 
Po wystąpieniu gości rozpoczęła się dyskusja, która trwała ponad godzinę. Każdy z uczestników mógł zadać pytanie. Wiceminister na wszystkie szczegółowo odpowiadał. 
 
KW
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

jak rolnik morze inwestować jak kilogram wieprzowiny nie kupi kg chleba.octu.szklanki.papierosów Komuniści za kg wieprzowiny można było kupić kilka litrów paliwa papierosów kg chleba gaz do kuchenki 37 a teraz ponad 50zł komuniści sparcelowali folwarki ziemie bez rolnym darmo

dionizy
2016-02-17 15:20:08

Niewykwalifikowanych doradców zwolnić zaczynając od ministerstwa rolnictwa kończąc na BP ARiMR w Sokolowie Podlaskim i zacząć pracować , inaczej się nie ruszy. Zbyt ważny temat aby w takich miejscach pracowali niewykwalifikowani po znajomości. Po znajomości i Akademii za perfumy to można przy tasmie robic. Sory taki mamy klimat, lecz taka odpowiednio przy wreczaniu dyscyplinami nie pasuje a dosłownie trzeba rzegnac " do łopat chalastra, więcej nie ukradniecie, koniec niegospodarności, poszli won ! "

dzizes
2016-02-11 17:43:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe