32
2019
2013-03-18

O obwodach głosowania i zwierzętach


Ostatnia sesja rady gminy w Jabłonnie Lackiej była trzydziestą piątą w tej kadencji. Radni podjęli kilka uchwał, które mają wpływ na życie mieszkańców gminy.
Tradycyjnie na początku glos zabrał wójt Wiesław Michalczuk, który przedstawił informację na temat swojej działalności w okresie miedzy sesjami.
Radni przyjęli uchwałę w sprawie podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalenia numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych. Jednym z istotnych problemów,  z jakim muszą borykać się gminy jest opieka nad zwierzętami bezdomnymi. Przyjęto program mający na celu zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie gminy w bieżącym roku.
Radni z budżetu gminy wyodrębnili środki na fundusz sołecki oraz zlecili Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej zadania administracji publicznej w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.
Podczas sesji radni zatwierdzili projekt systemowy pt. Aktywizacja Osób Nieaktywnych Zawodowo w Gminie Jabłonna Lacka, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe