17
2020
2017-02-17

O niepełnosprawności w „Leśnej Krainie”


Kwestia niepełnosprawności powinna pojawiać się w życiu każdego człowieka już od najmłodszych lat. Dlatego do Miejskiego Przedszkola nr 4 „Leśna Kraina” przybyli podopieczni Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim, abyśmy wspólnie mogli wziąć udział w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Celem spotkania było przede wszystkim kształtowanie postaw akceptujących niepełnosprawność. Spotkanie służyło także wzajemnemu zrozumieniu i niwelowaniu przesądów i stereotypów na temat osób niepełnosprawnych. Pozwoliło rozwinąć u dzieci poczucie tolerancji poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności. Podczas spotkania przedszkolaki poznały problemy osób niepełnosprawnych, a także bariery, które utrudniają im swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie. Poruszony został również temat udzielania pomocy i wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Przybyli goście zaprezentowali piękne prace plastyczne, poprzez które wyrażają swoją wrażliwość i zmysł artystyczny.
„Leśna Kraina”, dziękując za wspaniałą lekcję empatii, zaprosiła gości do wspólnego odśpiewania hymnu przedszkola i ofiarowała obrazek na płótnie przedstawiający leśny pejzaż. Mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie.

 
 

MP nr 4

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe