11
2019
2018-06-05

O naszym powiecie wiedzą wszystko


Dnia 30 maja 2018 r. w Bibliotece Miejskiej odbył się XXIX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie. W Turnieju, który składał się z pięciu rund brały udział 2 – osobowe drużyny z sokołowskich szkół średnich i gimnazjów.

W rundach pierwszej i drugiej drużyny odpowiadały na pytania dotyczące historii miasta i powiatu. W rundzie trzeciej drużyny odpowiadały na zagadki dotyczące symbolu niepodległościowego. Wyświetlano filmy z nagranymi wcześniej opowieściami przedszkolaków. Pytania w rundzie czwartej zadawał wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski. Treść pytań przygotował Burmistrz Bogumił Karakula. Piata runda polegała na sprawdzianie ze znajomości fotografii starego Sokołowa zestawionych razem z mapą.

Jury w składzie: Przewodniczący - Dr Grzegorz Ryżewski; Członkowie: Krzysztof Dąbrowski - wiceburmistrz, Jacek Maliszewski - nauczyciel historii, Krzysztof Flażyński - kierownik Działu Dokumentacji Dziejów Miasta przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przyznało:

I miejsce - Gimnazjum Nr 2 przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokołowie Podlaskim

II miejsce - Gimnazjum Nr 1 przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Podlaskim


Oprócz nagrodzonych w Turnieju wystąpili: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Gimnazjum Salezjańskie z Zespołu Szkół Salezjańskich, Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Salezjańskich.

Puchar Przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski przez rok będzie w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3.

Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego przygotowania i zapraszamy za rok na jubileuszowy XXX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.
 

Info/Fot: MBP w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe