24
2019
2011-05-25

O lekturach jubileuszowo


W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi już po raz dziesiąty odbył się gminny konkurs pod hasłem „Znamy szkolne lektury”.

Wzięły w nim udział wszystkie placówki z terenu gminy Sokołów Podlaski: Czerwonka, Grochów, Nowa Wieś, Przywózki i Skibniew.
- To dla nas duża satysfakcja, że konkurs ten od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kolejnych roczników uczniów – podkreśliła dyrektor ZO w Nowej Wsi Joanna Benedykciuk rozpoczynając konkurs.
Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI. Zadania konkursowe związane były z lekturami szkolnymi, polecanymi przez MEN dla poszczególnych etapów edukacji. W związku z tym, że był to konkurs jubileuszowy, została nieco zmieniona jego formuła – wprowadzono konkurencję dla opiekunów drużyn. Nauczyciele wywiązali się świetnie z zadania, a uczestnikom bardzo podobała się ta konkurencja. Wszyscy zawodnicy wykazali się doskonałą znajomością lektur szkolnych.
W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Czerwonki, drugie miejsce zajęli reprezentanci z Nowej Wsi, a trzecie - ze Skibniewa .
W grupie klas IV-VI najlepsi okazali się zawodnicy z Grochowa, drugie miejsce (równorzędnie) zdobyły drużyny ze Skibniewa i z Nowej Wsi, zaś trzecie- zespół z Przywózk. Wszyscy uczestnicy otrzymali maskotki, każda z drużyn dostała też książki do biblioteki szkolnej.
- Okazuje się, że w dobie telewizji i powszechnej komputeryzacji są jeszcze uczniowie, którzy czytają książki. Brawo im za to! – mówią organizatorzy konkursu: Joanna Telak i Bogumiła Płatkowska. - Bardzo dziękujemy opiekunom drużyn za solidne przygotowanie swoich podopiecznych, dyrektorowi ZO za pomoc w organizacji i przygotowanie poczęstunku, a wójtowi gminy Sokołów Podlaski - za ufundowanie nagród.
BOŻENA GONTARZ
FOT. ZO W NOWEJ WSI« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Przywózki rządzą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2011-11-27 19:17:47
Strona 1/1


Dane kontaktowe