17
2020
2019-12-17

O gafach wpadkach i savoir-vivre


Okres świąteczny to czas spędzany najchętniej w gronie bliskich i rodziny. Często spotykamy się jednak na tzw. "śledziku" u znajomych lub na wigilii firmowej. Jak się wtedy zachować? Co robić, aby nasza gafa nie była pamiętana latami? O tych i innych dylematach rozmawiano w czwartek 12 grudnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim.

Gościem specjalnym spotkania był Łukasz Walewski - dziennikarz, PR-owiec, publicysta, wykładowca, ekspert i trener ds. komunikacji oraz etykiety biznesowej, autor książek o dyplomacji m.in. "Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux-pas i inne historie". Gość opowiedział słuchaczom o zabawnych historiach z życia publicznego polityków, dyplomatów i biznesmenów. Przypomniał także gafy i wpadki, które zdarzyły się na polskiej scenie politycznej. Swój wykład uatrakcyjnił prezentacją multimedialną bogatą w liczne zdjęcia i filmy, na których dziennikarze i fotoreporterzy "przyłapali" znane osobistości w niezręcznych sytuacjach lub nagrały ich niefortunne wypowiedzi.

Wykład obfitował także w liczne wskazówki i rady w tematyce savoir-vivre. Łukasz Walewski opowiedział, jak najlepiej usadzić gości przy stole, kogo najpierw należy powitać i w jaki sposób, a także komu kogo przedstawić. Uchylił nawet rąbka królewskiej etykiety.

Po zakończeniu wykładu wszyscy zgodnie przyznali, że gafy zdarzają się każdemu: prezydentom, posłom i innym osobom publicznym. Nie należy się więc zanadto przejmować, gdy i nam zdarzy się drobne faux-pas. Najważniejsze, by wybrnąć z niezręcznej sytuacji z pomysłem i kulturą.


KDC 
Fot. MBP w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe