1
2020
2014-05-27

O finansach... oraz kampanii


Strata SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim za rok 2013 wynosi 1 mln 338 tysięcy złotych. W porównaniu do lat ubiegłych jest to wynik w pełni satysfakcjonujący.

O finansach szpitala rozmawiano podczas minionej sesji rady powiatu [...]Jak przypomniała Hanna Kamińska, główna księgowa sokołowskiego szpitala, w 2012 roku strata zakładu wynosiła ok. 5 mln złotych. W tym roku jest to zaledwie nieco ponad milion.
- Dodać należy, że koszty szpitala w roku ubiegłym zmniejszone zostały o blisko 8 mln złotych. To bardzo znacząca kwota - mówiła Hanna Kamińska.

Dyrektor Ewa Wojciechowska tłumaczyła natomiast, że rok 2013 był rokiem bardzo ciężkim i pracowitym.
- Gdy obejmowałam stanowisko dyrektora, sytuacja finansowa szpitala była wręcz dramatyczna [... ] - mówiła szefowa szpitala, dziękując jednocześnie wszystkim pracownikom za wsparcie oraz cierpliwość [...]

W dalszej części swojego wystąpienia dyrektorka przypomniała o wielu kontrolach, które szpital przechodził w 2013 roku. Były to kontrole m.in. z Państwowej Inspekcji Pracy, sanepidu oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska.
- W większości były to kontrole nasyłane przez naszych oponentów. Jakby nie patrzeć, wszystkie zakończyły się dla nas pomyślnie - mówiła szefowa szpitala.

KAMPANIA WYBORCZA?

Zeszłoroczne zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2012 wywołało sporo zamieszania. Uchwałę podjęto w czerwcu, a po kilku miesiącach radni opozycyjni dopatrzyli się nieprawidłowości. Jak się okazało, strata szpitala pokryta została z funduszu założycielskiego pomimo, że dyrekcja szpitala otrzymała odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Finansów z której jasno wynikało, iż strata szpitala może zostać pokryta wyłącznie z funduszu zakładu [...]

Ani zarząd powiatu, ani dyrektor szpitala nie zostali odwołani, więc opozycja zaczęła szukać kolejnych nieprawidłowości. Po kilku miesiącach jeden z radnych złożył doniesienie w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę oraz szefową szpitala. Rozchodziło się bowiem o oświadczenie majątkowe E.Wojciechowskiej za rok 2012. Dyrektor szpitala miała jakoby zataić część swoich dochodów, a starosta wiedząc o tym - nic z tym nie zrobił. Pisaliśmy już o tym kilka tygodni temu w tekście pt. "Ktoś doniósł! Tylko kto...?" Do tej kwestii odniosła się szefowa szpitala:

- W chwili gdy szpital zaczyna wychodzić na prostą - gdy widać wyraźną poprawę, a współpraca z organem założycielskim układa się coraz lepiej, nagle padają zarzuty o możliwościach popełnienia przestępstwa. Im głębiej o tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, iż te działania nie mają związku z funkcjonowaniem szpitala i moją pracą, lecz z nadchodzącymi wyborami samorządowymi - powiedziała Ewa Wojciechowska [...]

Cały artykuł w papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

jak znasz panią J.to od zaraz

ewa
2014-06-05 17:59:12

Matoły!.Szanowni mieszkańcy Powiatu.PSL to zło nad złem.Radza która toczy ten powiat.Dajmy im kopa w jesiennych wyborach.

Kasia z Sabni
2014-05-31 16:48:41

Ta kobieta, mieniąca się dyrektorem, nie ma pojęcia o zarządzaniu. Ona tylko wykonuje polecenia partyjne!

Jihad
2014-05-31 08:09:11

Jak się odsyła ludzi do szpitala w Siedlcach ,albo na rechabilitacje czeka się ponad dwa miesiące chociaż na skierowaniu jest napisane pilne.Tak się traktuje pacjentów to koszty szpitala są mniejsze.Hp

pacjent
2014-05-29 10:31:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe