32
2019
2017-11-30

O ekologii wiedzą wszystko


28 listopada w hali sportowej Zespołu Oświatowego im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów "Eko obserwator" i "Tajemniczy świat dzikich zwierząt" współfinansowanego przez WFOŚiGW w Warszawie.

Już po raz szósty na terenie Gminy Bielany zorganizowano konkurs o tematyce ekologicznej dla uczniów i przedszkolaków. Miniona edycja podzielona była na dwa odrębne zadania – konkurs plastyczny pn. "Eko obserwator" oraz test wiedzy na temat zagrożonych gatunków zwierząt z terenu Mazowsza "Tajemniczy świat dzikich zwierząt".

Niewątpliwym atutem przeprowadzonego konkursu były drogocenne nagrody. Dzięki 90% wsparcia WFOŚi GW w Warszawie, laureaci otrzymali m.in. rowery, hulajnogi, narty biegowe, łyżworolki, tablety, aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3 oraz zestawy głośników przenośnych.

Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Sokołów wręczono także upominki uczestnikom, którzy zostali wyróżnieni. Nagrody laureatom wręczali Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak i Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Maciej Wójcicki.

Warto wspomnieć, że dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska w szkołach na terenie Gminy Bielany odbywają się liczne warsztaty o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. W Zespole Oświatowym w Bielanach Jarosławach zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu segregacji odpadów, natomiast w Zespole Oświatowym w Rozbitym Kamieniu - z zakresu roślinności chronionej. Warsztaty realizowane są dzięki współpracy z Nadleśnictwem Sokołów oraz Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

W konkursie plastycznym "Eko obserwator" laureatami zostali:

Uczniowie przedszkoli w wieku 3-4 lata:
I miejsce - Zofia Dmowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
II miejsce - Natalia Dmowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
III miejsce - Adrian Michaluk - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Uczniowie przedszkoli w wieku 5-6 lat:
I miejsce - Filip Nasiłowski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła w Kożuchowie”
II miejsce - Jakub Maliszewski - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
III miejsce - Natalia Kożuchowska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła w Kożuchowie”

Uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej:
I miejsce - Malwina Dmowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
II miejsce - Zuzanna Stelęgowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
III miejsce - Aleksandra Jaworowska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Uczniowie klasy IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce - Magdalena Rozbicka - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
II miejsce - Gabriela Jaworowska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
III miejsce - Aleksandra Dmowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjów:
I miejsce - Julia Wąż - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
II miejsce - Martyna Bachmura uczennica ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
III miejsce - Paulina Znamierowska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Wyróżnienia otrzymali:
Bianka Wielogórska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Marcel Pietrzak - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Natalia Księżopolska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Miłosz Paczóski - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Szymon Zdanowski - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Michalina Zawadzka - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła w Kożuchowie”
Oliwia Wałczyk - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Maciej Strus - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Aleksandra Strzała - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Szymon Soszyński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Gabriela Trusiak - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła w Kożuchowie”
Zuzanna Kosieradzka - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Kacper Polkowski - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Wiktoria Pietrzak - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Aleksandra Grabowska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Weronika Romańczuk - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Aleksandra Połaska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Kinga Rucińska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła w Kożuchowie”
Natalia Kalicka - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Katarzyna Mężyńska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Oliwia Szustkowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Angelika Połaska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Monika Bielińska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Adam Bieliński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Ponadto nagrodzono placówki szkolne, których uczniowie uczestniczyli w projekcie:
I miejsce - Przedszkole w ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
nagroda: zestaw składający się z 7 par nart biegowych z kijkami i butami
II miejsce - Szkoła Podstawowa w ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
nagroda: 1 zestaw sprzętu grającego "boombox"

W konkursie wiedzy "Tajemniczy Świat dzikich zwierząt" laureatami zostali:

Uczniowie przedszkoli w wieku 3-4 lata:
I miejsce - Julia Michałowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
II miejsce - Mateusz Stelęgowski - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
III miejsce - Laura Kozak - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Uczniowie przedszkoli w wieku 5-6 lat:
I miejsce - Szymon Soszyński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
II miejsce - Jakub Mączyński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
III miejsce - Dominik Mioduski - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej:
I miejsce - Klaudia Paczóska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
II miejsce - Szymon Filipek - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
III miejsce - Malwina Dmowska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Uczniowie klasy IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce - Kinga Rucińska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła w Kożuchowie”
II miejsce - Roksana Skorupka - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
III miejsce - Bartosz Znamierowski - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjum:
I miejsce - Karolina Szmurło - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
II miejsce - Julia Wąż - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
III miejsce - Monika Bielińska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Wyróżnienia otrzymali:
Martynka Paczóska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Oliwia Krasnodębska - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Jaub Maliszewski - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach
Szymon Sopeła - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach
Bartosz Jedliński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach
Maciej Strus - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach
Mateusz Osiński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Lena Replin - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Dominik Bieliński - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Oliwia Makos - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Aleksandra Rytel - ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
Maja Abramczuk - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Karolina Kudelska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Anna Ryćko - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Karolina Zalewska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Natalia Rozbicka - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Ponadto nagrodzono placówki szkolne, których uczniowie uczestniczyli w projekcie:
I miejsce - Przedszkole w ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach
nagroda: zestaw składający się z 7 par nart biegowych z kijkami i butami
II miejsce - Szkoła Podstawowa w ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
nagroda: sprzęt nagłaśniający
 
 













 
Oprac. Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe