42
2019
2019-02-26

O chorobach serca w sposób nieoczywisty


Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury już nie raz zaskoczył swoich słuchaczy. Nie inaczej było 21 lutego 2019 r. O chorobach serca w sposób iście teatralny opowiedzieli aktorzy z grupy „Mazowszanie 60+/-” oraz Agnieszka Buśk ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. 

Podczas spotkania seniorom zaprezentowano krótki spektakl, którego główną bohaterką była pani Emilia – wdowa po sześćdziesiątce, na co dzień zajmująca się domem, który przepisała na córkę. Wykorzystywana przez wnuczki i żyjąca pod dyktando apodyktycznej córki, znajduje chwile szczęścia w obecności pewnego mężczyzny. Wiadomość o planowanym ślubie wstrząsa jej przyjaciółkami i rodziną, którzy są przeciwni związkowi Emilii.

Spektakl był pretekstem do debaty o tym, czy osoby w starszym wieku mają prawo do własnego zdania, szczęścia i miłości. Aby jeszcze bardziej wyrazić swój protest wobec sytuacji ukazanej w przedstawieniu, w rolę głównej bohaterki wcielały się słuchaczki SUTW. Dzięki temu mogły podzielić się swoimi pomysłami na rozwiązanie konfliktu.

Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestnikom, a prowadząca spotkanie Agnieszka Buśk po raz kolejny zjednała w sobie sokołowskich seniorów.

Wyjątkowym wyróżnieniem był certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom” wręczony przez artystów dla Sokołowskiego Ośrodka Kultury na ręce dyrektora Marcina Celińskiego i koordynatorkom SUTW – Alinie Simanowicz i Oli Kąkol.

Dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego na koniec spotkania zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczestników. Czwartkowe wydarzenie było więc nie tylko ucztą dla ducha, ale i dla ciała.


Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe