17
2020
2013-02-15

O bezpieczeństwie, zdrowiu i odpadach


W ostatni piątek w Sterdyni odbyła się kolejna sesja rady gminy. Radni wysłuchali informacji wójta Czesława Mariana Zalewskiego o realizacji uchwał Rady i działalności wójta w okresie międzysesyjnym.
Podjęto uchwałę w sprawie wyodrębnienia funduszu sołeckiego w budżecie gminy na 2014 r. Radni przyjęli uchwałę zatwierdzającą Plan Odnowy Miejscowości Stelągi i podjęli zmiany w budżecie gminy na bieżący rok.
Na sesję przyjechał również Wiesław Nasiłowski, Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim. Podczas wystąpienia podkreślił swoją otwartość na współpracę z samorządami. Zapoznał mieszkańców oraz Radę Gminy z obecną sytuacją policji.
- W ostatnim czasie nie doszło do pogorszenia bezpieczeństwa na terenie gminy. Policja robi wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. To właśnie dzięki wsparciu jednostek samorządowych i mieszkańców może funkcjonować - podkreślił W. Nasiłowski. Zwrócił także uwagę na podejmowanie w szkołach działań profilaktycznych, podczas których nawet  najmłodsze dzieci są zapoznawane z potencjalnymi zagrożeniami.
- Współpraca z samorządem układa się bardzo dobrze, dlatego też jako komendant powiatowy policji zwracam się z  prośbą o dalszą pomoc związaną z dofinansowaniem zakupu nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany na tym terenie – powiedział komendant.
Radni zajęli się również kwestią Gminnego Ośrodka Zdrowia w Sterdyni oraz trudnościami związanymi ze znalezieniem lekarzy rodzinnych przez SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim, którzy przyjmowaliby pacjentów w tutejszym ośrodku zdrowia. - Po otwarciu nowej prywatnej przychodni zaistniałaby konkurencyjność w pozyskiwaniu pacjentów, co pozytywnie wpłynęłoby na jakość i działanie służby zdrowia w naszej gminie i poprawiło w znacznym stopniu obsługę pacjentów – mówili radni. W zaistniałej sytuacji istnieje konieczność ogłoszenia przetargu na wydzierżawienie Gminnego Ośrodka Zdrowia przez inny podmiot.
Uwagę poświęcono przejęciu od 1 lipca bieżącego roku przez gminę od właścicieli nieruchomości obowiązków związanych z gospodarką odpadami komunalnymi. Istnieje konieczność złożenia deklaracji do urzędu gminy, z określoną w niej liczbą osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym oraz informacją, czy będzie ono prowadziło segregację odpadów komunalnych czy też nie. Podkreślono również potrzebę edukacji mieszkańców w tej sprawie tak, aby segregacja była prowadzona prawidłowo.

LESZEK KOPER

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Co to jest, co za ofermy tam siedzą?,o czym oni dyskutują?

mewa
2013-02-17 13:13:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe