6
2020
2017-10-27

Nowy wóz dla OSP Szkopy


16 października nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dotarł do jednostki w Szkopach, gdzie powitali go druhowie OSP, Radni Gminy, Wójt oraz mieszkańcy. O nowym wozie i sposobie sfinansowania jego zakupu opowiedziała Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz podczas sesji 26 października.

W pełni wyposażony średni samochód ratowniczo – gaśniczy MAN TGM 13.290 4x4 BL z silnikiem o mocy 210 kW trafił 16 października do OSP w Szkopach. Wóz posiada autopompę dwuzakresową, zbiornik wody o poj. 3,5 m³ oraz wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia. Ponadto wyposażony jest w przekładnię rozdzielczą z możliwością wyboru przełożeń szosowych i terenowych oraz silnik z kompaktowym systemem oczyszczania spalin, dzięki czemu spełnia wymagania EURO 6.

Wóz został wyprodukowany przez firmę P.U.H. MOTO-TRUCK w Kielcach i kosztował 760 140 zł. Na jego zakup Gmina pozyskała dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie w wysokości 288 853 zł. Dodatkowo zakup wsparł Marszałek Województwa Mazowieckiego, przyznając dotację celową na kwotę 100 tys. zł. OSP w Szkopach na zakup nowego wozu otrzymała również dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pozostała część potrzebnej kwoty (ponad 222 tys.) pochodziła z budżetu Gminy Repki.

Podczas sesji Rady Gminy druhowie OSP w Szkopach podziękowali wójt Krystynie Mikołajczuk-Bohowicz oraz Radzie Gminy na czele z Adamem Czarnockim za pomoc w pozyskaniu środków na zakup nowego wozu. Wójt natomiast podziękowała strażakom za ich zaangażowanie i oddanie służbie oraz podkreśliła, że strażacy zasłużyli na nowy pojazd swoją ciężką pracą.

Strażacy z jednostki OSP Szkopy są jedną z najlepszych jednostek w powiecie. Zajmowali I i II miejsca w Gminnych i Powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Ogromnym sukcesem jednostki było zajęcie II miejsca w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP w Polanicy Zdrój.

Jak podkreśliła Wójt, zakup nowego wozu przyniósł gminie potrójną korzyść. W związku z odebraniem nowego MANa, strażacy OSP w Szkopach mogli przekazać innej jednostce swój wóz STAR A200 GBA z roku 1985. STAR-a otrzymała jednostka OSP w Sawicach. Z kolei użytkowany przez strażaków z Sawic lekki samochód pożarniczy Ford Transit został przekazany do OSP w Gałkach. Dzięki takiemu działaniu wszystkie jednostki w Gminie Repki są wyposażone w niezbędne do pracy auta.

Mamy nadzieję, że nowy wóz przekazany dla OSP w Szkopach podniesie sprawność operacyjną jednostki i służyć będzie zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności całej gminy i okolic.
 
Katarzyna Dybowska

 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do popo Czytaj ze zrozumieniem to nie było poświęcenie tylko podziękowanie a teraz kupuję się w Topazie a nie w GS-e

mrówka
2017-10-30 10:28:48

Fajna co chciałbś mieć taką u siebie

Strażak
2017-10-30 08:53:13

A ta blond druhna to zawodowa czy ochotniczka?.

Edek
2017-10-29 19:17:15

No nie!!!. Nie ma klechy z kropidłem. Zachorował?. A może za dużo życzył za pokropienie swoją wodą i strażacy "pokropili" zakupioną w GS.

popo
2017-10-29 19:13:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe