12
2020
2019-02-04

Nowy sprzęt dla strażaków z gminy Repki


We wtorek 29 stycznia 2019 r. odbyła się V sesja Rady Gminy Repki. Podczas spotkania dokonano uroczystego przekazania sprzętu strażackiego druhom z OSP Skrzeszew i OSP Repki.

Strażakom ze Skrzeszewa przekazano sprzęt o wartości 52.458 zł. Otrzymali oni zestaw do cięcia i wyważania drzwi, przecinak do pedałów i motopompę pożarniczą Tohasu. Na zakup specjalistycznego wyposażenia gmina Repki pozyskała dotację celową z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 17.050 zł.

Jak poinformowała Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, strażacy z OSP Skrzeszew w 2018 r. byli na drugim miejscu pod względem ilości wyjazdów ratowniczych ze wszystkich jednostek w gminie.

Strażacy z OSP Repki otrzymali tego dnia zestaw do gaszenia przewodów kominowych, który został zakupiony ze środków budżetu gminy Repki na łączną kwotę 3.650 zł.

W minionym roku to właśnie druhowie z OSP Repki uczestniczyli w największej ilości akcji ratowniczych ze wszystkich jednostek z terenu gminy.

Na wtorkowym spotkaniu obecna była Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Magdalena Sałata, która tymi słowami zwróciła się obecnych na sali:

- Jest mi niezmiernie miło w imieniu Pana Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika przekazać sprzęt waszym strażakom. Jest to prezent dla nich, ale trzeba pamiętać, że będzie on służył nam wszystkim. Dzięki temu sprzętowi druhowie będą mogli ratować nasze życie i zdrowie. Strażacy nawet po najlepszym przeszkoleniu nie mogą wykonywać swoich zadań bez odpowiedniego sprzętu. Samorząd Województwa Mazowieckiego stara się wspierać strażaków ochotników, ponieważ są oni bohaterami. Należą się im wielkie brawa i wielkie podziękowania za to, że z własnej woli służą pomocą obywatelom. Poświęcają nam swój czas, niejednokrotnie będąc odrywanymi od rodzinnego stołu. Mam nadzieję, że dzięki temu sprzętowi poprawi się bezpieczeństwo nas wszystkich – mówiła.
Katarzyna Dybowska
Fot. UG Repki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe