17
2020
2020-07-28

Nowy samochód strażacki za najwyższą frekwencję wyborczą


 W MSWiA odbyło się rozstrzygnięcie II tury akcji #BitwaOWozy. Promesy na zakup wozów strażackich odebrali przedstawiciele 49 gmin do 20 tys. mieszkańców z byłych 49 województw, które osiągnęły najwyższą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich, w tym także Wójt Gminy Bielany, która zwyciężyła w dawnym województwie siedleckim.

W uroczystości uczestniczyli wiceministrowie Maciej Wąsik, Paweł Szefernaker i Błażej Poboży oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak.
 – Wybory to święto demokracji i cieszę się, że na tym święcie zyskują Ochotnicze Straże Pożarne. To są bohaterowie naszych czasów – ludzie, którzy pracują zawodowo a znajdują czas żeby nieść pomoc swoim sąsiadom – powiedział wiceminister Maciej Wąsik, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP.
 – Dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy największą w historii XXI wieku frekwencję w wyborach w Polsce i mamy drugi wynik po 1989 r. – blisko 70 proc. wyborców skorzystało ze swojego prawa i poszło do wyborów. Było to wspaniałe święto demokracji. Ta frekwencja pokazała, że każdy idąc do wyborów ma przeświadczenie, że jego głos się liczy – mówił wiceminister Paweł Szefernaker.
Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w drugiej turze wyborów prezydenckich od 68 proc. do ponad 94 proc.


Info. i Fot. MSWiA

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe