17
2020
2020-09-10

Nowy respirator od Caritas Polska


Każdego dnia od czasu wybuchu epidemii koronawirusa słyszymy o kolejnych przypadkach osób, które zachorowały na COVID -19. Na pierwszej linii frontu walki z chorobą znajdują się przede wszystkim placówki szpitalne, lekarze, pielęgniarki oraz cały personel medyczny. Fakt epidemii zmienia w znaczący sposób funkcjonowanie szpitali oraz wymaga od nich ogromnych nakładów finansowych, by mogły działać w sposób bezpieczny dla pacjentów i personelu. W całej Polsce szpitale są wspierane zarówno przez rząd, organizacje pożytku publicznego, jak i darczyńców indywidualnych, którzy z potrzeby serca chcą wspomóc służbę zdrowia w tym niezwykle trudnym czasie. Sokołowski SP ZOZ również otrzymał wsparcie na wielu płaszczyznach, począwszy od środków ochrony osobistej, a na nowej i bardzo potrzebnej aparaturze medycznej skończywszy.

W dniu 9 września szpital powiatowy w Sokołowie Podlaskim otrzymał od Caritas Polska w ramach pomocy w walce z wirusem SARS-CoV-2 kolejny dar, którym jest respirator transportowy Para Pac Plus o wartości ponad 32 000 zł, posiadający możliwość pracy w najbardziej wymagającym środowisku: karetki pogotowia, samolotu i śmigłowca, transportu szpitalnego, diagnostyki obrazowej MRI. To niezwykle cenne urządzenie z rąk dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iżyckiego oraz dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Łukasza Gołębiewskiego odebrała dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Maria Sikorska wraz ze swym zastępcą dr Lechem Dziedzicem oraz wicestarostą Ryszardem Domańskim.

Jak podkreślił ks. dyrektor Marcin Iżycki podarowany przez Caritas Polska respirator jest jednym ze 100 zamówionych w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Zakup urządzeń ratujących zdrowie i życie pacjentów cierpiących wskutek zakażenia koronawirusem był możliwy dzięki wsparciu firmy Generali Polska. Pozyskane przez Caritas respiratory są przekazywane do szpitali na terenie całego kraju.

Symboliczna uroczystość przekazania urządzenia była okazją do podziękowania w imieniu Powiatu oraz wszystkich jego mieszkańców za ważny gest solidarności i wsparcie okazane sokołowskiej placówce, które z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa jej pacjentów.


Info. i Fot. Starostwo Powiatowe 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czyżby zaprzestali wierzyć w Boga Wszechmogącego?.

popo
2020-09-17 15:27:17
Strona 1/1


Dane kontaktowe