2
2020
2013-01-11

Nowy most w Niewiadomej


Na zakończenie tej inwestycji czekali mieszkańcy Niewiadomej, a także mieszkańcy gminy Sabnie. Tuż po świętach uroczyście oddano do użytku most, który łączył położoną po obu stronach Cetyni miejscowość.
Była to jedna z ważniejszych inwestycji, które zostały przeprowadzone w gminie Sabnie w ubiegłym roku. Było to możliwe dzięki środkom jakie wójtowi gminy przekazał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, to rezerwa pochodząca ze środków ministra spraw wewnętrznych.
Budowa mostu stała się możliwa dzięki działkom, które na rzecz gminy, nieodpłatnie przekazały dwie rodziny oraz OSP Niewiadoma. Pozwolenie na budowę mostu gmina otrzymała w ostatni dzień sierpnia. – Państwo Toczyscy i Krasnodębscy oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Niewiadomej uczynili wspaniały gest i zupełnie nieodpłatnie przekazali na rzecz lokalnej społeczności działki. Co najważniejsze nie kierowały nimi żadne pobudki finansowe, rekompensaty czy odszkodowania, zrobili to dla ogółu, dla poprawy życia nas wszystkich. Dzięki temu możemy rozpocząć budowę mostu na Cetyni – mówił wówczas wójt gminy.
Most na rzece połączył Niewiadomą z drogą powiatową Sokołów Podlaski – Grodzisk. Jest o kilka metrów dłuższy od dotychczasowego. Na czas budowy mieszkańcom została zapewniona komunikacja zastępcza. Koszt wykonania inwestycji wyniósł 1 235 486,00 zł z czego większość bo aż 80 procent dofinansowania pochodziło z zewnątrz.
W uroczystości oddania do użytku nowego mostu wzięli udział wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, poseł na Sejm RP Marek Sawicki, starosta Leszek Iwaniuk i wójt gminy Ireneusz Piotr Wyszyński.
Następnie w remizie OSP w Niewiadomej odbyło się spotkanie władz samorządowych. W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, uczniowie ze szkoły w Sabniach oraz kapela Bondarczuków z Wieski. Całość zakończył pokaz sztucznych ogni.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe