17
2020
2017-02-01

Nowy dyrektor Zespołu Szkół w Ceranowie


Po unieważnieniu konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół zaledwie 6 dni po ogłoszeniu wyników wójt przedstawił nowego dyrektora – p. Tadeusza Marchela. Potwierdził również swoje odejście z PSL, choć władze partii wciąż nie otrzymały oficjalnej rezygnacji.

Sesja budżetowa Rady Gminy Ceranów odbyła się 31 stycznia – w ostatnim terminie jaki dopuszcza ustawodawca. Tematem dominującym były unieważnione wyniki konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół oraz sama osoba nowego dyrektora. Wójt, Krzysztof Młyński, podczas obrad podziękował dotychczasowej dyrektor ZS Bożenie Mikołajczuk oraz przedstawił następcę – p. Tadeusza Marchela. Potwierdził również, że rzeczywistym powodem unieważnienia nie było nieuzasadnione niedopuszczenie do konkursu jednej z kandydatek.
Po rozmowie z kandydatem, który został wytypowany przez Komisję, nie potrafiłem się porozumieć i podjąłem decyzję, że unieważniam konkurs z przyczyn społecznych.
Wójt przyznał, iż p. Gancarzowi zaproponowana została umowa na rok, co nie spotkało się z aprobatą kilkudniowego dyrektora. Ujawnił również, że p. Marchel kontaktował się z nim jeszcze przed konkursem, jednak nie mógł złożyć swojej kandydatury – wcześniej zajmował stanowisko dyrektora w niepublicznej placówce, co oznacza, iż nie był w posiadaniu opinii oceniającej jego pracę, która w konkursie stanowi wymóg formalny.

Ze strony wójta padły zarzuty, iż ktoś z członków Komisji rozpowszechnił wynik konkursu przed jego oficjalnym ogłoszeniem. Zapowiedział, że „przyjrzy się kto to dał do prasy” argumentując, że członków komisji obowiązuje tajemnica. Na tę uwagę natychmiast zareagowała radna Ewa Częścik – „jak Przewodnicząca Komisji ogłosi wynik, to już jest jawny”.

To jednak nie jedyne zarzuty – wójt nadmienił o dziewięcioosobowej kontroli, która przyjechała do gminy skontrolować wykonane inwestycje drogowe, na które samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach tzw. powodziówek. Według niego kontrola jest efektem donosu. Krzysztof Młyński potwierdził także swoje odejście z PSL.
Nie należę do żadnego ugrupowania. Jestem niezależny od 1 stycznia 2017 roku.
Według naszych informacji szef PSL w powiecie sokołowskim o odejściu nic nie wie - po sesji wójt tłumaczył, że pismo z rezygnacją zostało wysłane listem zwykłym, dlatego też 1 lutego zamierza złożyć je osobiście.

Wśród wielu kontrowersji i ostrych słów są jednak również pozytywy – gmina stara się o własny posterunek Policji oraz Ośrodek Kultury.
Wystąpiłem z pismem o przywrócenie posterunku Policji w Ceranowie. Na najbliższej komisji przedstawię też Radzie propozycję utworzenia Gminnego Ośrodka Kultury na terenie gminy Ceranów”- poinformował wójt, dodając, iż tylko w gminie Ceranów, jako jedynej na terenie powiatu, Ośrodka Kultury nie ma.
Jak po burzliwym przebiegu obrad swoją pracę wyobraża sobie nowy dyrektor Zespołu Szkół w Ceranowie, Tadeusz Marchel?
Jestem chętny do pracy i mam sporo pomysłów, co do prowadzenia szkoły. Na pewno będzie trzeba zacząć od naprawy stanu technicznego obiektu. Być może także dodatkowe zajęcia dla dzieci, bo to dziecko jest najważniejsze. Trzeba dać temu dziecku nie tylko możliwość uczenia się, ale również rozwijania swoich ambicji i zainteresowań. Sądzę, że to w najbliższych miesiącach będzie moim zajęciem.
Z tymi słowami nowego dyrektora zapewne zgodzi się jeden z rodziców – p. Paweł Fabisiak – który podczas obrad zgłaszał konieczność naprawy placu przy przedszkolu oraz chodnika przy drodze krajowej nr 63. Wójt obiecał nowemu dyrektorowi pomoc i współpracę – liczymy więc, że p. Marchelowi uda się zrealizować swoje plany dotyczące ulepszenia placówki.


Nowy dyrektor Zespołu Szkół w Ceranowie, Tadeusz Marchel


PJoF

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czy pan wójt przeniósł się do KOD-u z PSL-u. panie wójcie czy teraz będą pracować samo emeryci i pupilki. Dziękujemy za nieposypanie odcinka drogi przewóz- natolin . Dom kultury powstanie w OSP wszebory a kierownikiem będzie Sławomir Galanty zamieszkały w Grzymkach pupilek pana wójta

wielbicie wójta i wszeborów
2017-02-05 10:26:30

w dupach wam się poprzewracało na pierwszym miejscu

GOŚCIU
2017-02-02 21:05:31

Odnosząc się do powyższego tekstu, To w gminie Ceranów a zwłaszcza w samej miejscowości Ceranów, zamiast "Ośrodka Kultury" Na pierwszym miejscu przydało by się uregulowanie Numerów domów jak i nazw ulic, gdyż nr, domów w Ceranowie! maja straszny bałagan, i np. kartka pogotowia ma poważny problem z dotarciem na czas, czy tez osoba która szuka danego adresu, może zgubić się w Ceranowie. I TO GMINA CERANÓW NIE JAKO JEDYNA W POWIECIE, ALE JAKO JEDYNA GMINA W CAŁYM KRAJU, NIEMA NAZW ULIC. A TYM BARDZIEJ KOLEJNOŚCI NUMERYCZNEJ... "Na najbliższej komisji przedstawię też Radzie propozycję utworzenia Gminnego Ośrodka Kultury na terenie gminy Ceranów”- poinformował wójt, dodając, iż tylko w gminie Ceranów, jako jedynej na terenie powiatu, Ośrodka Kultury nie ma.""

Gość Ceranowa
2017-02-01 18:49:22

A dlaczego wójt boi się kontroli? Przecież 3 mln już zostało wydatkowane i wszystkie prace zostały wykonane. Czyżby nie wszystko było złotem co się świeci? I dlaczego wójt wieczorami siedzi w urzędzie?

ciekawski
2017-02-01 12:14:01

pan i władca znów postawił na swoim bo to nie jest pierwszy raz wcześniej też wbrew opinii komisji konkursowej powołał panią z tamtej strony buga na dyrektora a potem jak się okazało że ta pani kompletnie się nie nadaje to kombinował jak się jej pozbyć dlatego stwierdzam że dopóki pan i władca nie odejdzie to nigdy nie będzie dobrze w gminie Ceranów WSPÓŁCZUJE

gość
2017-02-01 09:27:36
Strona 1/1


Dane kontaktowe