42
2019
2019-01-22

Noworoczne spotkanie Prawa i Sprawiedliwości


W poniedziałkowy wieczór 14 stycznia 2019 r. w Sokołowie Podlaskim z inicjatywy Senatora RP Waldemara Kraski odbyło się noworoczne spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości powiatu sokołowskiego. Na zaproszenie Senatora przybyli też przedstawiciele duchowieństwa na czele z ks. bp. Antonim Dydyczem, a także Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP, poseł Krzysztof Tchórzewski – Minister  Energii, poseł Daniel Milewski, Sylwester Dąbrowski – Wicewojewoda Mazowiecki, Marian Gołoś– Dyrektor Oddziału Warszawa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wielu innych przedstawiciele władz wojewódzkich z Siedlec i Warszawy; bardzo liczni samorządowcy, szefowie firm oraz instytucji, przedsiębiorcy.

Spotkanie zainaugurowała Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że ciągle, niezależnie od zmian w świecie odwołujemy się do faktu przyjścia na świat Bożego Dziecięcia. Boże Narodzenie porusza nasze serce i sumienie, gdyż Chrystus przyszedł, aby nas umacniać w wierze, aby rozjaśniać nasze umysły, abyśmy nie gubili się w nowych okolicznościach, pamiętali o wartościach płynących z wiary. Biskup przypomniał, że z Bożym Narodzeniem wiąże się też ofiara – śmierć dzieci wymordowanych z rozkazu Heroda, męczeńska śmierć św. Szczepana. Nawiązując do tragedii z ostatnich tygodni - śmierci polskich górników na obcej ziemi, śmierci dziewcząt w Koszalinie, zamordowania prezydenta Gdańska dodał, że życiu towarzyszą niespodziewane wydarzenia, trudności i tragedie. Zapewnił, że więź z Chrystusem, obecna dzięki sakramentowi chrztu św. daje duchową moc, kiedy jesteśmy uczestnikami wielkiego dramatu. Podkreślił też, że piękna polska tradycja dzielenia się opłatkiem to dla nas przypomnienie, żebyśmy nie tylko przyjmowali dary, ale też dzielili się z innymi, wezwanie, aby odwracać się od zła, a dostrzegać tego, który rodzi się, aby ratować nasze człowieczeństwo.

Po zakończonej Mszy św. wszyscy udali się do Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II. Jako gospodarz spotkania bardzo licznych gości powitał senator Waldemar Kraska. Dziękował za dobry wynik wyborów samorządowych i prosił o pracę na rzecz zwycięstwa zjednoczonej prawicy w kolejnych wyborach. Odwołując się do wykładu niedawno goszczącego w Drohiczynie Grzegorza Górnego, przypomniał, że dziś konflikty, również międzynarodowe, przybierają inne formy niż kiedyś. Mamy wojny hybrydowe, informacyjne,  psychologiczne, a ich celem jest między innymi pokonanie ducha narodu, który pozbawiony ducha staje się bezbronny, a nawet sam nieświadomie oddaje się w niewolę.

Głos zabrali też goście. Wicemarszałek Maria Koc gratulowała sukcesu w wyborach samorządowych. W krótkim wystąpieniu poruszyła różne wątki. Mówiła m.in. o rewolucji kulturowej, która dzieje się na naszych oczach, o tym, że Polska jest dla innych krajów Europy wzorem, co potwierdzają wysokie notowania w wielu ważnych rankingach. Poinformowała, że w porównaniu z rokiem 2015 budżet państwa wzrósł o 1/3 (z 289 mld do 387 mld), co jest jednym ze wskaźników dużego wzrostu gospodarczego. Podkreśliła, że obecny rząd stara się dobrze wykorzystać ogromny potencjał naszego kraju. - Nie można wpadać w samozadowolenie, trzeba pracować, w tym nad zasypywaniem politycznych podziałów w społeczeństwie – dodała. Poseł i minister Krzysztof Tchórzewski poinformował o sukcesach, zadaniach i problemach Ministerstwa Energii. W tym kontekście mówił o potrzebie wykorzystywania własnych złóż i przypomniał m.in., że za gaz płacimy Rosji o 1/3 więcej niż inni importerzy. Poseł Daniel Milewski skupił się na temacie wartości, podkreślając, że to na nich buduje się rzeczywistość społeczno- gospodarcza i polityczna. Zwrócił uwagę, że czyny przeciwnika politycznego świadczą o tym, że zło, które minęło może wrócić. Od naszych wyborów zależy, czy te zagrożenia nie staną się realne. Z kolei wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, nawiązując do nasilającej się walki z chrześcijaństwem w wielu krajach Europy, zadał pytanie czy laicyzm nie jest pewną wiarą, wiarą człowieka w siebie.

Podkreślano też, że w dobie coraz większej celowej dezinformacji  uprawianej przez drukowane i nadawcze serwisy informacyjne, media elektroniczne  i serwisy społecznościowe, istnieje wielka potrzeba przekazywania rzetelnych wiadomości. To jest też droga odzyskiwania Polaków dla Polski.

Nie zabrakło krótkich wystąpień niektórych wójtów z terenu powiatu sokołowskiego wybranych z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Grażyna Sikorska (Sterdyń), Apolonia Stasiuk (Repki) i Ewa Częścik (Ceranów) dziękowały za wsparcie, pomoc w realizacji unijnych inwestycji, za życzliwość i akceptację zwykłego człowieka.

Po części oficjalnej i tradycyjnym opłatku był czas na wspólny posiłek i rozmowy przy stole.


J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe