17
2020
2017-01-19

Noworoczne spotkanie PiS powiatu sokołowskiego


Ponad 150 osób – członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu sokołowskiego, w tym liczni przedsiębiorcy i samorządowcy, przybyło w poniedziałek 16 stycznia wieczorem do Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim na spotkanie noworoczne. Gościem specjalnym wydarzenia był ks. bp. Antoni Dydycz. Z zaproszenia senatora Waldemara Kraski, organizatora spotkania, skorzystali też dyrektor Szkół Salezjańskich ks. Dariusz Matuszyński, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Beata Kalinowska, Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Beata Tomanek, dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Joanna Bala.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię bp. Antoni Dydycz. Życzył zebranym, żeby wspomagani przez „dziecię, które się nam narodziło” potrafili opowiadać się za wartościami płynącymi z wiary.
Po nabożeństwie był czas na krótkie wystąpienia. Senator W. Kraska dziękował wszystkim za przybycie, szczegółowo podsumował też miniony rok w polityce. Mówił o realizacji kolejnych obietnic wyborczych przez rząd Beaty Szydło. Przypomniał, że nie wszyscy chcą tej dobrej zmiany, że są ludzie, których interesy zostały naruszone. - My jednak jesteśmy zdeterminowani, żeby te zmiany dla dobra Polski i przy wsparciu wyborców kontynuować, niezależnie od szaleńczych działań opozycji – zapewnił. Również wicemarszałek M. Koc podkreślała, że ubiegły rok był dla polskiego parlamentu wyjątkowo pracowity:
Przyjęliśmy najwięcej ustaw od 1989 roku i to takich, które zmieniają naszą rzeczywistość. Idąc do wyborów, mieliśmy konkretny program i teraz konsekwentnie go realizujemy.
Skrytykowała też ostatnie działania opozycji, przypominając, że posłowie PiS będąc przez 8 lat w opozycji, zachowywali się z godnością i wstrzemięźliwością.  
Co robiła ostatnio opozycja - mogliśmy w niedzielę zobaczyć w filmie „Pucz". Skojarzenia z Sejmem sprzed ponad 300 lat same się nasuwały. Tak się kiedyś zachowywali podpuszczeni, opłacani przez inne państwa posłowie. Tamte obyczaje i dziś wróciły. Jednak dzięki mądrości naszych przedstawicieli, kryzys udało się zażegnać. Ale musimy mieć świadomość, że takie sytuacje być może będą się powtarzały, bo naruszyliśmy interesy potężnych grup. Uszczelniliśmy system podatkowy, z którego rocznie wypływało, w dużej części za granicę, ok. 80 mld zł. Ktoś z tych pieniędzy korzystał. Jest zatem o co walczyć i pewne grupy interesów będą wywoływały niepokój. Ci, którzy wywołują zamęt liczą, że uda się zdezorientować niezdecydowanych wyborców. My jednak robimy swoje, bo jesteśmy przekonani, że działamy dla dobra Ojczyzny - dodała.
Zebrani wysłuchali też krótkich wystąpień innych gości. Część oficjalną zakończyło łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Oprawę muzyczną liturgii i części nieoficjalnej przygotowali Gabriela Pliszka-Kraska i Michał Ostromecki.
 

 

J.O.

« wróć | komentarze [8]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Popatrz na siebie piszesz tak jakby Ci mózg wyprali, bełkoczesz o islamie, transparentach i słabych nie mogących się bronić, przeczytaj swoje wypociny i pomyśl jeżeli Cię na to stać czemu tak bredzisz.Po twoim wpisie zrozumiałem, że to nie PiS zrobił z Was idiotów po prostu wy nimi byliście a oni Was tylko zwerbowali.

do tego od lewaków iz... i pop....
2017-01-25 19:47:16

Zachowujecie się jak szczury które właśnie wyszły ze ścieków.Nikt nie chce już z wami dyskutować to piszecie sami do siebie .W drodze wyjątku odpisuję "wam".Państwo Islamskie właśnie w pierwszej kolejności "ubogaca" lewaczków .Jesteście tacy bohaterscy to jedźcie np.do Warszawy z transparentami obraźliwymi wyznawców "proroka".No tak lewaki nie mają honoru potrafiá tylko atakować osoby któte nie mogą się bronić.Życzycie źle innym ludziom to pamiętajcie że to wróci do Was .

do lewaków iz.... i pop...
2017-01-24 17:40:38

popo.Tych gadów na Arktykę niedźwiedzie, foki i co tam jeszcze żyje nie wpuszczą. Ta zaraza musi paść w ściekach, może do szamba z nimi. A może ich sprzedać do państwa islamskiego, będą za tarcze robić.

Iza
2017-01-23 12:49:43

Karol. Nie przypominaj dobrych czasów dla Polaków. To już nie wróci. Ale kler, 30 tatki pogonią. Gdzie nie wiem. Może Arktyka.

popo
2017-01-21 21:00:28

Biskup po Mszy pojechał. To było spotkanie opłatkowe.

kk
2017-01-21 10:44:56

Spotkanie polityczne a oficjalnie wspierane przez biskupa. Niech prześwietna ekscelencja zajmie się wiarą a nie polityką.

Bożena
2017-01-20 13:06:51

żenada....

mustafa
2017-01-19 20:05:12

W 2002r. Na organizowanym przez SLD śledziku było ponad 300 osób z naszego powiatu. Więcej się nie pomieściło. Klechy i mszy nie było bo to dla ludzi rozumu obciach był, jest i będzie. Na tym spotkaniu opłatkowym było kilku tych co 15 lat temu śledzika smakowali. Zdjęcia porobione, za 3 lata przejrzymy świtę PiS.

Karol
2017-01-19 17:31:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe