17
2019
2017-01-18

Noworoczne spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej


Jak poinformowała naszą redakcję Magdalena Chomać z Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, w niedzielę 15 stycznia w Bielsku Podlaskim w parafii Matki Bożej z Góry Karmel odbyło się noworoczne spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Jego uczestnikami byli przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, księża, wolontariusze z parafialnych i szkolnych kół Caritas, pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, świetlic terapeutycznych oraz biura Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Nie zabrakło przedstawicieli Caritas z naszego miasta. Spotkanie zainaugurowała Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa, który przypomniał, że miłosierdzie ma być czynione ze względu na podobieństwo człowieka do Boga i być otwarte na każdego człowieka.

Następnie w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej przybliżył i podsumował dzieła czynione przez Stowarzyszenie podczas ostatniego roku. Wymienił kolonie, zbiórki dla osób potrzebujących, paczki świąteczne, akcję „Od serca”, współorganizację pomocy dla Polaków z Białorusi i Ukrainy, funkcjonowanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, działalność świetlic socjoterapeutycznych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Diecezjalnego Ośrodka Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, stypendia dla dzieci i młodzieży „Skrzydła”, działalność Szkolnych Kół i oddziałów Parafialnych Caritas, otwarcie pierwszej w diecezji Jadłodajni im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Wspomniał też o powstającym domu dziecka „Rafael” w Wyrozębach. Podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tych dzieł. W szczególny sposób złożono podziękowania dla Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, która ufundowała 11 stypendiów dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Skrzydła” oraz za całość zaangażowania w pomoc Caritas.
W ostatniej części spotkania było wspólne śpiewanie kolęd oraz pantomima „Serce” w wykonaniu podopiecznych WTZ w Bielsku Podlaskim.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe