25
2019
2017-01-18

Noworoczna Gala Operetki z Lampką Szampana „ Więc pijmy na chwałę miłości”


W dniu 15 stycznia 2017r. w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach 16 par małżeńskich z terenu gminy Repki obchodziło szczególny Jubileusz- Złotych Godów.

Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat to symbol miłości i wierności małżonków, których przed laty połączyło sakramentalne „tak”. Tak długoletnim stażem małżeńskim mogą pochwalić się pary, dla których trud i poświęcenie, wytrwałość i cierpliwość, a także troska i zaufanie nie są pustymi hasłami. Trudno przeżyć ze sobą pół wieku bez zrozumienia i szacunku do drugiego człowieka. Robert Paulet powiedział -„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania”

Uroczystość Złotych Godów rozpoczął „Marsz Mendelsona’, następnie wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz powitała jubilatów i ich rodziny. Pani wójt gratulowała Jubilatom wspaniałej 50 rocznicy ich ślubu, wyraziła słowa wdzięczności pod adresem zaproszonych małżonków za ofiarny, codzienny trud, za siłę w pokonywaniu przeciwności losu, za wspieranie się wzajemne w konsekwencji realizacji małżeńskiej przysięgi, za odpowiedzialność i poświęcenie się w wychowaniu dzieci dla dobra rodziny i społeczeństwa. Życzyła małżonkom - „Pomyślności, przede wszystkim dobrego zdrowia, pociechy z dzieci i wnuków, szacunku i wszelkiej życzliwości”.

Ks. Andrzej Dryżałowski odmówił modlitwę w intencji Jubilatów i ich rodzin, pobłogosławił ich oraz złożył gratulację. Po błogosławieństwie nastąpiła chwila dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, której dokonała wójt gminy w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Adama Czarnockiego. Podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana oraz gromkim odśpiewaniem Jubilatom „100-lat”.

Wspaniałą uroczystość uświetnił koncert operetkowy w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego „Artes Ensemble”. W mistrzowskich wykonaniu zespołu zabrzmiały m.in. : walc „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa (syna), najpiękniejsze arie i duety z operetki mistrza gatunku F.Lehara: „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka, „Tylko miłość” i czardasz „ Kiedy skrzypki grają…” z operetki „Cygańska miłość, „ W rytm walczyka serce śpiewa” oraz wiele innych arii, duetów i pieśni wykonanych na najwyższym artystycznym poziomie z urzekającym klasycznym, wysublimowanym smakiem, zachwycającą różnorodnością scenicznej akcji, skrzącą feerią strojów, roztańczonych solistów. Romantycznemu duetowi solistów- czarującej sopranistce Ewie Banasiuk i uwodzicielskiemu tenorowi/barytonowi Januszowi Stolarskiemu towarzyszyło trio w składzie: Kamila Dagil- skrzypce, Małgorzata Janaszek- wiolonczela i prowadzenie Gali, Andrzej Janaszek – fortepian i reżyseria. Trio stylową grą i wirtuozowskimi interpretacjami oczarowało publiczność. Przeżyliśmy chwile wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny uhonorowano medalami nadanymi przez Prezydenta RP małżonków :

- Irenę i Franciszka Antoniaków zam. Liszki,
- Barbarę i Mariana Błońskich zam. Ostrowiec,
- Halinę i Waldemara Bojarów zam. Karskie,
- Anastazję i Zbigniewa Czerkasów zam. Gałki,
- Jadwigę i Stanisława Dudek zam. Repki,
- Jadwigę i Jerzego Jacenciuków zam. Szkopy,
- Elżbietę i Henryka Kuc zam. Szkopy,
- Teresę i Stanisława Kupów zam. Skrzeszew,
- Barbarę i Antoniego Kwasików zam. Karskie,
- Bogusławę i Józefa Mazurczaków zam. Skwierczyn -Wieś,
- Helenę i Stanisława Mazurczaków zam. Sawice -Wieś,
- Alicję i Wacława Olędzkich zam. Czaple – Andrelewicze,
- Teresę i Antoniego Puzan zam. Skrzeszew,
- Halinę i Franciszka Rusiniaków zam. Wierzbice- Górne,
- Irenę i Franciszka Sawickich zam. Sawice- Wieś,
- Celinę i Mieczysława Trendyk zam. Szkopy.

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.


Ewa Czarkowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe