43
2019
2019-09-20

Nowoczesny dron zwiększy bezpieczeństwo w powiecie


W poniedziałek 16 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim podpisano umowę na udzielenie dofinansowania na zakup nowoczesnego drona wielozadaniowego. Urządzenie będzie wykorzystywane przez Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Dofinansowanie na zakup drona to aż 30.000 zł. Środki pozyskano w ramach dotacji celowej z budżetu województwa mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisali: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc – członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska i Wicestarosta Ryszard Domański. W spotkaniu uczestniczyli także: p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Joanna Stefaniak, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Marek Ratyński, Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Nasiłowski oraz Komendant Powiatowy Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Wilk.

Dron będzie wykorzystywany do realizacji zadań własnych powiatu z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony przeciwpowodziowej, przeciwpożarowej i zapobiegania innym nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi oraz środowiska. Będzie również wspomagał pracę Powiatowej Komendy Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Urządzenie znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Jego zakup planowany jest do końca 2019 r.


Oprac. KDC 
Fot. Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe