17
2020
2012-09-14

Nowi starzy dyrektorzy


W czerwcu bieżącego roku zarząd powiatu sokołowskiego, który jest organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych ogłosił konkursy na dyrektorów tych placówek. Dotyczyło to Zespołu Szkół nr 1 im K.K. Baczyńskiego i I Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej-Curie.
Kadencja dyrektora trwa pięć lat, po jej zakończeniu organ prowadzący, w tym przypadku jest to powiat, może ale nie musi powierzyć to stanowisko bez konkursu na kolejną kadencję. Przedtem musi jednak zasięgnąć opinii rady rodziców i rady pedagogicznej, a swoją decyzję uzgodnić z kuratorem oświaty.
Do konkursu na stanowiska dyrektorów zgłosili się jednak tylko dotychczasowi dyrektorzy placówek – Małgorzata Baranowska i Marcin Celiński. Jednak obydwoje nie przeszli pozytywnie procedur konkursowych. Dziewięcio-osobowa komisja konkursowa, w skład której wchodzi trzech przedstawicieli organu prowadzącego, dwóch kuratorium oświaty, po jednym przedstawicielu rady pedagogicznej i rady rodziców oraz dwóch ze związków zawodowych, nie zdecydowała się na żadnego z tych kandydatów.
W związku z tym, pod koniec sierpnia zarząd powiatu sokołowskiego zdecydował o powierzeniu obowiązków dyrektora dotychczasowym osobom Małgorzacie Baranowskie, która ZS nr 1 zarządzać będzie przez 5 lat i Marcinowi Celińskiemu z I LO, który obowiązki pełnić będzie przez 2 lata.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe