17
2020
2014-08-22

Nowi lekarze na chirurgii


Czyżby w sokołowskim szpitalu na oddziale chirurgii był nadmiar lekarzy? Takie pytanie skierowano do dyrekcji szpitala. Dyrektor potwierdziła, że zatrudniono trzech nowych chirurgów, ale... inni dotychczasowi lekarze odejdą z pracy.

Temat zatrudnienia chirurgów poruszył radny Marek Ratyński na ostatniej sesji Rady Powiatu. Jak mówił, oddział chirurgii nigdy nie był na plusie, a zatrudnienie nowych lekarzy jeszcze bardziej obciąży placówkę.  - Stan lekarzy zwiększy się o 3. Czy jest to konieczne? - pytał.
Według niego takie postępowanie, czyli zatrudnianie wielu lekarzy było już przerabiane podczas sprawowania funkcji dyrektora przez Krzysztofa Lubińskiego, co nie wyszło szpitalowi na dobre [...]
 
Dyrektor potwierdziła, że szpital zatrudnił trzech nowych chirurgów (jednego od 1 sierpnia i dwóch od 18 sierpnia). Zaprzeczyła jednak tej wersji jakoby na oddziale chirurgii był teraz nadmiar lekarzy.
- Po prostu z innymi dotychczasowymi chirurgami umowy cywilnoprawne zostały rozwiązane - mówiła Ewa Wojciechowska.

Radny zauważył iż lekarze sporo zarabiają. - Można więc było poczekać i nowych lekarzy zatrudnić dopiero wtedy gdy tamci odejdą - zaproponował.
 
Ewa Wojciechowska tłumaczyła, że przez jeden miesiąc chirurgów będzie więcej, ale tylko dlatego, że okres wypowiedzenia u każdego lekarza był inny.  - Podwójnego zatrudnienia na pewno nie będzie. Poza tym u dotychczasowych lekarzy ilość dyżurów została zmniejszona. Bardziej płynnie nie dało się tego załatwić - tłumaczyła szefowa SP ZOZ-u. Dodała również, że nie przewiduje w najbliższym czasie żadnych zwolnień z umów o pracę. 
 
O innych sprawach poruszanych na sesji (także związanych ze szpitalem) napiszemy w papierowym wydaniu w środę.

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

może wszystkich ciąć po kolei i plan się wyrobi

dx
2014-08-22 17:51:42

"Jak mówił, oddział chirurgii nigdy nie był na plusie, a zatrudnienie nowych lekarzy jeszcze bardziej obciąży placówkę" - Yes, yes, yes.

xd
2014-08-22 00:58:09
Strona 1/1


Dane kontaktowe